NowościAktualnościAndroid Auto 11 dostępny dla kierowców. Niesie pewne zmiany

Android Auto 11 dostępny dla kierowców. Niesie pewne zmiany

Kierowcy mogą już pobierać Android Auto w najnowszej wersji. Czym wyróżnia się Android Auto 11? Zobaczmy szczegóły aktualizacji.

Użytkownicy smartfonów opartych na systemie Android mają możliwość sparowania go z systemem multimedialnym samochodu. Warunek? Auto musi umożliwiać połączenie przez Android Auto. Dzięki tej aplikacji można np. przenieść obraz z nawigacji Google Maps (zamiast „wieszać” telefon na uchwycie), bezpiecznie odbierać połączenia albo słuchać muzyki z wbudowanego w smartfon odtwarzacza. Aby utrzymać poprawność działania aplikacji i ją rozwijać, Google regularnie ją aktualizuje i niedawno udostępniło najnowszą wersję – Android Auto 11. Jakie zmiany przynosi?

Android Auto 11. To przyniesie aktualizacja

Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji, także w przypadku „okrągłej” 11 Google nie chwali się wprowadzonymi modyfikacjami – te pozostają do odkrycia na własną rękę przez użytkownika. Niektórzy już to zrobili i podzielili się wrażeniami. Wynika z nich, że w najnowszym Android Auto poprawiono działanie funkcji „nie przeszkadzać”. Prawdopodobnie udoskonalono także funkcjonowanie trybu ciemnego, gdyż może on być już wyświetlany na Android Auto niezależnie od ustawień w telefonie. Nie brakuje głosów, że aplikacja działa teraz szybciej i płynniej.

Najnowsza wersja Android Auto. Jak ją zainstalować?

Niewykluczone, że Android Auto 11 jest swego rodzaju „podkładką” pod wprowadzenie zapowiadanych nowych udogodnień w aplikacji. Należy do nich m.in. przycisk do natychmiastowego rozłączania telefonu w obsłudze bezprzewodowej lub możliwość przeniesienia tapety ze smartfona na ekran auta. Tymczasem warto samodzielnie przetestować możliwości nowej wersji Android Auto. W telefonach z systemem Android 10 i nowszych aktualizacja nastąpi automatycznie, natomiast właściciele starszych urządzeń mogą pobrać plik z rozszerzeniem APK (np. ze strony apkmirror.com) i zainstalować go na smartfonie.

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Koniec z kablami. Do tych aut trafi bezprzewodowy Android Auto

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

  1. Wciąż nie poprawili „poziomego” wyglądu mapy. Mapa jest mało widoczna, zielone pole z nazwą ulicy zajmuje połowę ekranu, dolne szare też jest za duże. Przez to mapa wyświetla się tylko na połowie ekranu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji