NowościAktualnościAndroid Auto 11 dostępny dla kierowców. Niesie pewne zmiany

Android Auto 11 dostępny dla kierowców. Niesie pewne zmiany

Kierowcy mogą już pobierać Android Auto w najnowszej wersji. Czym wyróżnia się Android Auto 11? Zobaczmy szczegóły aktualizacji.

Użytkownicy smartfonów opartych na systemie Android mają możliwość sparowania go z systemem multimedialnym samochodu. Warunek? Auto musi umożliwiać połączenie przez Android Auto. Dzięki tej aplikacji można np. przenieść obraz z nawigacji Google Maps (zamiast „wieszać” telefon na uchwycie), bezpiecznie odbierać połączenia albo słuchać muzyki z wbudowanego w smartfon odtwarzacza. Aby utrzymać poprawność działania aplikacji i ją rozwijać, Google regularnie ją aktualizuje i niedawno udostępniło najnowszą wersję – Android Auto 11. Jakie zmiany przynosi?

Android Auto 11. To przyniesie aktualizacja

Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji, także w przypadku „okrągłej” 11 Google nie chwali się wprowadzonymi modyfikacjami – te pozostają do odkrycia na własną rękę przez użytkownika. Niektórzy już to zrobili i podzielili się wrażeniami. Wynika z nich, że w najnowszym Android Auto poprawiono działanie funkcji „nie przeszkadzać”. Prawdopodobnie udoskonalono także funkcjonowanie trybu ciemnego, gdyż może on być już wyświetlany na Android Auto niezależnie od ustawień w telefonie. Nie brakuje głosów, że aplikacja działa teraz szybciej i płynniej.

Najnowsza wersja Android Auto. Jak ją zainstalować?

Niewykluczone, że Android Auto 11 jest swego rodzaju „podkładką” pod wprowadzenie zapowiadanych nowych udogodnień w aplikacji. Należy do nich m.in. przycisk do natychmiastowego rozłączania telefonu w obsłudze bezprzewodowej lub możliwość przeniesienia tapety ze smartfona na ekran auta. Tymczasem warto samodzielnie przetestować możliwości nowej wersji Android Auto. W telefonach z systemem Android 10 i nowszych aktualizacja nastąpi automatycznie, natomiast właściciele starszych urządzeń mogą pobrać plik z rozszerzeniem APK (np. ze strony apkmirror.com) i zainstalować go na smartfonie.

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Koniec z kablami. Do tych aut trafi bezprzewodowy Android Auto

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji