NowościAktualnościAndroid Auto. Najnowsza wersja daje coś więcej niż poprzednie

Android Auto. Najnowsza wersja daje coś więcej niż poprzednie

Wiele wskazuje na to, że aktualizacja usługi Android Auto nie przejdzie bez echa wśród użytkowników. Jakie nowości przynosi najnowsza wersja 10.6?

Aplikacja Android Auto bez wątpienia przyczynia się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Wielu kierowców nie wyobraża już sobie podróżowania samochodem bez podłączonego do systemu multimedialnego smartfona. W ten sposób otrzymują m.in. wygodny dostęp do Map Google i innych aplikacji nawigujących, a także do odtwarzacza muzyki czy listy kontaktów.

W pełnym wykorzystaniu potencjału usługi Android Auto przeszkadza jednak fakt jej przeciętnej stabilności działania. Użytkownicy nawet przywykli już do rozmaitych błędów lub opieszałości w aktywowaniu niektórych funkcji. W teorii ich likwidowaniem mają zajmować się systematyczne aktualizacje tej aplikacji. Google przeprowadza je wyjątkowo często i właśnie „pochwaliło się” kolejną. Jakie zmiany wobec tego nastąpią wraz z najnowszą wersją Android Auto – 10.6? Czy wreszcie można liczyć na przełom?

Android Auto 10.6. Co daje najnowsza wersja aplikacji?

Wiele wskazuje na to, że aktualizacja Android Auto faktycznie przyniesie dość istotną zmianę. Niektórzy kierowcy zwrócili uwagę na to, że po zainstalowaniu najnowszej wersji na ekranie pojawił się nowy przycisk. Jaką pełni funkcję? Pozwala błyskawicznie przerwać połączenie smartfona z systemem multimedialnym, co mogą docenić właściciele aut z bezprzewodowym Android Auto – dotychczas rozłączenie auta z telefonem nie było tak szybkie i intuicyjne. Niewykluczone jednak, że wspomniany przycisk zalicza się do grona zmian wprowadzanych po stronie serwera, dlatego może się on pojawić nawet w starszych wersjach aplikacji.

Tradycyjnie już zachęcamy do tego, by samemu pobrać najnowszą wersję Android Auto i zweryfikować zmiany, jakie w niej nastąpiły. Nierzadko przynoszą one poprawę dotychczasowych błędów, a tych w ostatnim czasie było dość sporo, m.in. z działaniem obsługi głosowej (Asystenta Google). Na telefonach z systemem Android od 10 „w górę” aktualizacja powinna nastąpić automatycznie, natomiast użytkownicy starszych smartfonów mogą skorzystać z pliku APK do ręcznej instalacji aktualizacji.

Polecamy również:

To już koniec Android Auto i Apple CarPlay? Aplikacje mają zniknąć z nowych aut

Potężne zmiany w Android Auto. Sprawdź, jakie funkcje trafią do aplikacji

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji