Przegląd auta

Najlepszym sposobem na ograniczenie tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Można to zrealizować na wiele sposobów.

Każdy kraj na swój własny sposób stara się okiełznać wirusa. Brytyjczycy, którzy przespali początkową fazę epidemii na swoich wyspach, starają się szybko nadrobić braki. Nie ograniczono się do zamknięcia lokali gastronomicznych. Aby nie zmuszać ludzi do wychodzenia z domów podjęto decyzję o przedłużeniu o kolejne sześć miesięcy ważności badań technicznych wszystkich pojazdów, które miały przegląd ważny do 30 marca.

Redakcja poleca: Jak samodzielnie odkazić auto od koronawirusa? Lista kontrolna

W efekcie właściciel pojazdu nie musi ani odwiedzać serwisu, w celu dokonania przeglądu pojazdu i niezbędnych napraw, ani stacji kontroli. W informacji na ten temat brytyjskie władze podkreśliły, że to czynności, których w żaden sposób nie sposób wykonać zdalnie z domu, a takie działania są zalecane w związku z rozwojem epidemii COVID-19.

Podkreślono przy tym, że za stan techniczny pojazdu odpowiada właściciel, który musi dołożyć starań, by auto nadawało się do jazdy. W przypadku nieprawidłowości odpowiedzialność za nie spoczywa na użytkowniku samochodu. Brytyjski rząd nie zalecił jednak zamknięcia serwisów i stacji kontroli pojazdów. Z ich usług muszą bowiem skorzystać właściciele aut, których przegląd wygasał przed 30 marca.

W Polsce zasady dotyczące przeglądów nie uległy zmianie. ITS z Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów zaleciły ograniczenie do minimum kontaktu między diagnostą a kierowcą, oczekiwanie na badanie w samochodzie i wnoszenie opłat w formie bezgotówkowej.

Więcej na ten temat: Badanie techniczne na nowych zasadach

5 KOMENTARZE

 1. W swoim własnym interesie, jakim jest bezpieczeństwo moje i podróżującej ze mną rodziny, i tak sprawdzałbym stan techniczny pojazdu nie bacząc na daty ostatniego badania.

 2. jakim jest bezpieczeństwo moje i podróżującej ze mną rodziny, i tak sprawdzałbym stan techniczny pojazdu nie bacząc na daty ostatniego badania.

  ciekawe podejscie ,gdy sie uwzgledni jak bardzo rosnie ryzyko zakazenia podczas odwiedzin tak uszczanego miejsca.
  Poza tym w aucie nie moze byc tyle osob,o czym wiec piszesz czloweiku

 3. Sprawdzam stan techniczny w trosce o rodzinę…?…o boże, jak cudownie! Jak wspaniale że jesteś tak odpowiedzialny… !
  Sprawdzaj , sprawdzaj, szczególnie te złomy produkowane po 2000 roku…

 4. Pracuje na Wyspach i mam tutaj i samochod. Mialem jechac na przeglad w Kwietnu ale zamkli granice. Samochod zostaje bez pregladu i niewiedomo, kiedy otworza granice. Co tu robic?

 5. Czyli jak miałem ważny przegląd do 6 marca , i nie przeszedł mi przeglądu przez 2 usterki , to teraz mam jeszcze 6 miesięcy” wwsnefit przeglądu”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here