NowościAktualnościDecyzja zapadła. Będzie chińska fabryka samochodów w Europie

Decyzja zapadła. Będzie chińska fabryka samochodów w Europie

Kolejny krok chińskiej ekspansji. BYD wybrało lokalizację swojej pierwszej fabryki pojazdów elektrycznych w Europie.

Fabryka będzie produkować pojazdy elektryczne i hybrydowe plug-in na rynek europejski. Powstaną tam tysiące miejsc pracy. Chiński gigant pojazdów elektrycznych BYD potwierdził oficjalnie porozumienie w sprawie budowy nowego zakładu produkcyjnego na Węgrzech. To będzie pierwsza lokalizacja europejska firmy, która zajmować się będzie produkcją samochodów elektrycznych. Ten krok jest kamieniem milowym dla rozwoju rynku pojazdów elektrycznych w Europie i zapewne przyciągnie uwagę innych potentatów tej branży.
Nowy zakład będzie umiejscowiony w mieście Szeged. Co ciekawe, BYD już produkuje elektryczne autobusy w mieście Komarom na Węgrzech.
Po roku poszukiwań, które obejmowały kilka krajów europejskich, od Niemiec po Francję, podjęto decyzję o inwestycji właśnie na Węgrzech.
Władze BYD i rządu węgierskiego nie ujawniły szczegółów dotyczących wielkości inwestycji ani harmonogramu jej realizacji.

10 procent rynku europejskiego do 2030 roku

BYD stawia sobie ambitny cel: zdobyć 10% udziału w rynku europejskim do końca dekady. Według badań przeprowadzonych przez Dataforce, firma sprzedała ponad 13 000 samochodów w całej Europie tylko w listopadzie. Największą popularnością cieszył się model Atto 3, z prawie 11 000 sprzedanymi egzemplarzami.

BYD Atto 3
BYD Atto 3

Obecnie producent samochodów posiada ponad 30 fabryk na świecie, w tym w USA, Brazylii, Japonii i Indiach. Wiele marek samochodowych, takich jak Mercedes-Benz, Audi i Suzuki, ma już od lat swoje fabryki na Węgrzech. Wkrótce dołączy do nich także nowa fabryka BMW, która rozpocznie produkcję samochodów elektrycznych w 2025 roku.

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji