Volkswagen Poznań

Niemiecki koncern postanowił wstrzymać produkcję w Europie. Wcześniej podobne decyzje ogłosili Fiat oraz grupa PSA.

Wczoraj pisaliśmy o zamknięciu zakładów Fiata w Tychach i Opla w Gliwicach z powodu zagrożenia koronawirusem. Wówczas nie znaliśmy jeszcze oficjalnego stanowiska Volkswagena w tej sprawie, a jego fabryki funkcjonowały normalnie, pomimo sprzeciwu związków zawodowych.

Z opublikowanego dziś na stronie niemieckiego koncernu komunikatu dowiadujemy się, że Volkswagen również wstrzymuje produkcję w całej Europie. Od czwartku 19 marca staną m.in. zakłady w Poznaniu i Swarzędzu (Caddy i T6.1) oraz we Wrześni, gdzie powstaje Crafter.

Nieco dłużej, bo do soboty 21 marca będzie pracować poznańska Odlewnia, w której są wytwarzane komponenty do samochodów grupy Volkswagena, m.in. głowice silnika, obudowy przekładni kierowniczych, elementy zawieszenia oraz obudowy sprzęgła.

W obecnej sytuacji działania podejmowane przez koncerny motoryzacyjne są niezbędne, jeśli chcemy spowolnić tempo rozprzestrzeniania się epidemii. W przypadku Volkswagena oznacza to, że na przymusowy urlop zostanie skierowane ok. 11 000 osób pracujących w zakładach w Wielkopolsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj