NowościAktualnościFiat Panda wkrótce zniknie z rynku? Wiemy, kiedy to nastąpi!

Fiat Panda wkrótce zniknie z rynku? Wiemy, kiedy to nastąpi!

Fiat Panda trzeciej generacji jest w sprzedaży od ponad dekady, jednak nadal pozostaje jednym z najchętniej kupowanych aut w Europie. Dowiedz się, czy mimo to włoski koncern planuje zakończyć produkcję tego modelu.

Trzecia generacja Fiata Panda zadebiutowała w 2011 roku, a w 2020 roku doczekała się odświeżenia. W ofercie zadebiutował wówczas benzynowy silnik z układem mild hybrid oraz nowe wersje wyposażenia, w tym atrakcyjnie wyglądający wariant Sport. Większa modernizacja nie była potrzebna, ponieważ mimo upływu lat miejski Fiat nadal cieszy się dużą popularnością wśród europejskich klientów. W ubiegłym roku na Starym Kontynencie sprzedano ponad 130 tysięcy egzemplarzy tego modelu, co pozwoliło Pandzie zająć 21. miejsce na liście bestsellerów, wyprzedzając m.in. Volkswagena T-Cross, Skodę Fabia czy Toyotę Aygo.

Nie da się jednak nie zauważyć, że w ostatnich latach rynek motoryzacyjny intensywnie się zmienia i coraz więcej marek rezygnuje z produkcji małych aut z benzynowymi silnikami na rzecz większych modeli z napędem elektrycznym. Czy Fiat zamierza pójść tą samą drogą i już niedługo Panda zniknie z salonów sprzedaży?

Nic podobnego! Z najnowszych doniesień wynika, że Fiat Panda w aktualnym wydaniu utrzyma się w produkcji do 2026 roku. Taką informację przekazały włoskie związki zawodowe po spotkaniu z przedstawicielami koncernu Stellantis. Dla przypomnienia warto dodać, że Panda powstaje w fabryce w Pomigliano d’Arco niedaleko Neapolu, gdzie wkrótce rozpocznie się montaż Alfa Romeo Tonale.

Sprawdź polski cennik Fiata Panda:

Fiat Panda – opis wersji i cennik

Źródło: Carscoops

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji