Porsche Turbo Charger to obecnie najmocniejsza ładowarka w Polsce. Pierwsze takie urządzenia są już instalowane przy salonach marki. Sprawdź szczegóły.

Czas ładowania i stosunkowo niewielki zasięg to jeden z głównych zarzutów wysuwanych pod adresem samochodów elektrycznych. Konieczność zrobienia dłuższego postoju na „tankowanie” w trakcie podróży nie brzmi zbyt zachęcająco, jednak powoli się to zmienia. Bowiem na rynku zaczynają pojawiać się szybkie ładowarki, dzięki którym można zwiększyć zasięg auta o 100 km w kilka-kilkanaście minut.

NASZ SKLEP

Przykładem takiego urządzenia jest Porsche Turbo Charger, który umożliwia ładowanie z mocą do 320 kW. W przypadku Porsche Taycan pozwala to na „tankowanie” z maksymalną mocą 270 kW lub 160 kW, jeśli z ładowarki równocześnie korzystają dwa samochody. Oznacza to, że w praktyce wystarczą zaledwie 22,5 minuty, aby w Taycanie w wersji Performance (akumulator 79,2 kWh) podładować baterię od 5% do 80%.

Ładowarki Porsche Turbo Charger są wyposażone w złącza CCS1, CCS2, CHAdeMo oraz GB/T i mogą funkcjonować w zakresie temperatury od -30 do +60 stopni Celsjusza. W ciągu najbliższych tygodni zaczną działać pierwsze tego typu urządzenia zlokalizowane przy salonach sprzedaży Porsche Centrum w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Łodzi i Warszawie, a także przy Porsche Experience Center Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Co istotne, ładowarki sygnowane przez producenta z Zuffenhausen będą ogólnodostępne i mogą z nich korzystać także użytkownicy aut elektrycznych innych marek.

„Do 2025 r. połowa wszystkich produkowanych przez Porsche samochodów będzie wyposażonych w silnik elektryczny” – mówi Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce. – „Aby to osiągnąć, musimy nie tylko produkować doskonałe samochody, ale także wspierać rozwój całej infrastruktury służącej użytkownikom tych aut. Dlatego tak mocno angażujemy się w budowę komplementarnej sieci stacji ładowania o różnej mocy” – wyjaśnia.

Przy okazji warto przypomnieć, że w Polsce funkcjonuje już ponad 40 ładowarek Porsche Destination Charging, które znajdują się przy hotelach, restauracjach i innych miejscach często odwiedzanych przez kierowców. Korzystanie z tych urządzeń jest bezpłatne dla właścicieli samochodów Porsche.

Zobacz również:

Porsche Taycan Turbo – nasz test

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj