NowościAktualnościAudi RS e-tron GT kontra Porsche Taycan i Tesla Model S na...

Audi RS e-tron GT kontra Porsche Taycan i Tesla Model S na 1/4 mili

Brytyjczycy porównali nowe Audi RS e-tron GT z Porsche Taycan Turbo i Teslą Model S Performance. Sprawdź, który z tych „elektryków” okazał się najszybszy w wyścigu na 1/4 mili.

Audi RS e-tron GT to tegoroczna nowość producenta z Ingolstadt. Do jego napędu służą dwa silniki elektryczne (jeden przy przedniej osi, drugi przy tylnej), które w trybie launch control wytwarzają 646 KM i 830 Nm, pozwalając na osiągnięcie „setki” w 3,3 s od startu. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

Pierwszym rywalem dla nowego Audi RS e-tron GT jest jego „kuzyn”, blisko spokrewniony od strony technicznej – Taycan Turbo. Elektryczne Porsche w tej wersji dysponuje mocą 680 KM (z overboost) i 850 Nm momentu obrotowego. To przekłada się na nieznacznie lepsze osiągi „na papierze” – od 0 do 100 km/h w 3,2 s i prędkość maksymalna 260 km/h.

Drugim konkurentem dla elektrycznego sedana Audi jest Tesla Model S. Pod względem parametrów układu napędowego bije ona na głowę oba samochody z Niemiec – ma aż 778 KM i 1140 Nm. Dzięki temu od 0 do 100 km/h przyspiesza w 2,5 s, a maksymalnie może pojechać 261 km/h.

Jednak czy w prawdziwym świecie Tesla również okaże się najszybsza? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

3 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji