NowościAktualnościPorsche Taycan 4 Cross Turismo – test zużycia prądu w trasie

Porsche Taycan 4 Cross Turismo – test zużycia prądu w trasie

Według danych producenta Porsche Taycan Cross Turismo w podstawowej wersji przejedzie do 456 km na jednym ładowaniu. Sprawdźmy, jaki jest jego rzeczywisty zasięg.

Porsche Taycan zadebiutowało w 2019 roku, a w marcu tego roku pokazano jego uterenowioną odmianę z praktyczniejszym nadwoziem. W porównaniu z sedanem, Taycan Cross Turismo oferuje więcej miejsca dla podróżujących z tyłu oraz większy bagażnik. Opisywany model występuje w czterech wersjach silnikowych (476-761 KM), wszystkie mają napęd na obie osie.

W teście przeprowadzonym przez redaktora portalu InsideEVs wzięło udział bazowe Porsche Taycan 4 Cross Turismo. Auto w tej wersji ma 476 KM i 500 Nm, a do „setki” przyspiesza w 5,1 s. Jego prędkość maksymalna wynosi 220 km/h. Zastosowanie akumulatora o pojemności 83,7 kWh pozwoliło uzyskać zasięg do 456 km (dane fabryczne).

Jadąc z prędkością 70 mil na godzinę (ok. 113 km/h), testowane Porsche Taycan 4 Cross Turismo uzyskało średnie zużycie energii na poziomie 19,9 kWh/100 km, a na pełnym ładowaniu (od 100% do całkowitego wyczerpania baterii) przejechało 405 km.

Sprawdź aktualny polski cennik Porsche Taycan:

Porsche Taycan (2022) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji