NowościAktualnościPolska wariacja na temat legendarnej Toyoty AE86? Policji nie przekonała!

Polska wariacja na temat legendarnej Toyoty AE86? Policji nie przekonała!

Tylny napęd, wolnossący silnik i nakreślone ostrymi liniami nadwozie z nachyloną klapą bagażnika sprawiają, że Polonez bywa nazywany polskim hachi-roku. I podobnie jak Toyota AE86 bywa tuningowany. Niestety z różnym skutkiem…

Samochód prowadzony przez 23-letniego mieszkańca Lublina wzbudził zainteresowanie patrolu ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na modyfikację dokonane w Polonezie oraz rurę wydechową w kształcie … serca. Ponadto auto miało oklejone na żółto światła przednie, ciemne kierunkowskazy i dodatkową nakładkę do zderzaka.

Polonez po tuningu - policjaKierujący od razu został zatrzymany do kontroli. W trakcie czynności policjanci z uwagi na stan techniczny zatrzymali dowód rejestracyjny oraz nałożyli na 23-letniego kierowcę mandat karny w kwocie 300 złotych.

Redakcja poleca: Ile kosztował nowy Polonez Caro w 1996 roku?

Warto pamiętać, że modyfikacje samochodów są dozwolone, ale należy używać do nich homologowanych części lub przynajmniej spełniających ustawowe wymagania. Wszelkie ingerencje w oświetlenie, wydech czy szyby są najczęstszym powodem kontroli i zatrzymywania dowodów rejestracyjnych.

FSO Polonez po tuningu

 

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji