Marka Nr 1 2021 – wynikiNajlepsze samochody dostawcze w rankingu Marka Nr 1 2021

Najlepsze samochody dostawcze w rankingu Marka Nr 1 2021

Auta dostawcze mają swoje stałe grono odbiorców. Z jakich samochodów dostawczych najbardziej zadowoleni są polscy kierowcy? Oto wyniki rankingu Marka Nr 1 2021!

Samochody dostawcze nie wzbudzają szczególnych emocji. Taki stan rzeczy nie dziwi, bowiem projektuje się je z nastawieniem na użyteczność i możliwości transportowe. „Dostawczaki” pełnią jednak niezwykle istotną rolę, pracując latami w firmach i zarabiając nie tylko na siebie, ale przede wszystkim dla właściciela, pośrednio wpływając na poziom rentowności przedsiębiorstwa. Wiele firm bez odpowiednich narzędzi po prostu by nie istniała, dlatego popyt na samochody dostawcze był, jest i będzie jeszcze przez bardzo długi czas. Niektórzy przedsiębiorcy nie wiedzą jednak, po jaki pojazd sięgnąć, by pracował on jak najdłużej i nie zaskakiwał nieprzewidywalnymi awariami, a co za tym idzie – dodatkowymi kosztami.

Właśnie dlatego w tegorocznej edycji Marki Nr 1 – jedynego polskiego programu badań satysfakcji kierowców – pojawiła się kategoria „samochody dostawcze”. Czytelnicy mogli więc, analogicznie jak w pozostałych kategoriach, oddawać głosy na producentów wytwarzających auta służące do przewozu towarów. Ich oceny są bezcennym źródłem wiedzy dla potencjalnych kupujących „dostawczaki”: z reguły odzwierciedlają przyzwoity poziom niezawodności aut „do pracy” oraz szeroko rozwiniętą sieć serwisową. Nierzadko wynikają również z bogatej oferty aut użytkowych konkretnego producenta lub też rozległej palety wersji nadwoziowych/typów zabudowy.

Poniżej przedstawiamy wyniki tegorocznego zestawienia aut dostawczych. Odsyłamy też do wyników z pozostałych kategorii badania Marka Nr 1 2021:

Podziel się swoją opinią na temat produktu,
oddając głos w programie Marka Nr 1!

Najlepsze samochody dostawcze w badaniu Marka Nr 1

Najwyższą ocenę otrzymał Mercedes: tej marce wysokie noty wystawiło aż 8 na 10 ankietowanych. Producent zawdzięcza je rozbudowanej gamie samochodów dostawczych dostępnych w wielu wersjach nadwoziowych czy zabudowach. Ponadto dostawcze Mercedesy punktują oszczędnymi silnikami i szerokim zapleczem serwisowym. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze Volkswagen (z takimi modelami jak Caddy, Transporter i Crafter) oraz Ford (oferujący rozmaite odmiany Transita). Trzeba jednak oddać, że pozostałe 7. marek biorących udział w badaniu również oceniono bardzo wysoko. Dowodzi to na ogół wysokiego poziomu zadowolenia z samochodów dostawczych.

Logo-Marka#1

Wyniki Marka Nr 1 2021 – samochody dostawcze
Lp Marka Wynik
1 Mercedes 80,3%
2 Volkswagen 78,5%
3 Ford 75,8%
4 Renault 74,9%
5 Fiat 73,4%
6 Opel 72,5%
7 Peugeot 71,9%
8 Citroen 70,4%

W edycji 2021 programu Marka Nr 1 Czytelnicy wypełnili ponad 120 tysięcy ankiet. Wszystkim użytkownikom bardzo dziękujemy, że tak chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do wypełniania ankiet także w pozostałych 8 kategoriach, które czekają teraz na Was przez cały rok!

Polecamy także uwadze kompletne wyniki poprzednich edycji programu Marka Nr 1/Wybór Kierowców:

Marka Nr 1 2020 – wyniki

Wybór Kierowców 2019 – wyniki

Wybór Kierowców 2018 – wyniki

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji