Marka Nr 1 2021 – wynikiGdzie wziąć kredyt na samochód? Najlepsze banki w rankingu Marka Nr 1...

Gdzie wziąć kredyt na samochód? Najlepsze banki w rankingu Marka Nr 1 2021

Które banki oferują najkorzystniejsze oferty pożyczek na samochód? Nowa kategoria w rankingu Marka Nr 1 odpowie na pytanie, gdzie najlepiej wziąć kredyt na zakup samochodu.

Samochody stale ewoluują: stają się coraz bezpieczniejsze, wygodniejsze i efektowniejsze. W dużej mierze to zasługa instalowania w nich najnowszych nowinek technicznych, które muszą „swoje” kosztować. W efekcie nowe auta z każdą generacją drożeją i nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup przy użyciu gotówki. Z pomocą przychodzą banki, które opracowują oferty pożyczek specjalnie pod kupno samochodu. W dzisiejszych czasach nie musimy zdawać się na jeden lub kilka banków: programy kredytów świadczą już w zasadzie wszystkie większe instytucje. By zachęcić klientów, proponują rozmaite oferty różniące się wysokością wkładu własnego, miesięcznych rat czy terminu spłacania pożyczki. Wielu kierowców nie widzi wręcz innej opcji, by zaznać przyjemności jeżdżenia nowym samochodem bez odkładania latami pokaźnej sumy na koncie.

Z tego też powodu pożyczki gotówkowe stały się osobną kategorią w jedynym polskim rankingu badania satysfakcji kierowców – Marka Nr 1. Nasza redakcja przeprowadza go od 2012 r., wcześniej po prostu jako ranking Wyboru Kierowców. Spośród dziesiątek tysięcy ankiet z 9. kategorii zebraliśmy też opinie na temat banków udzielających kredytów na zakup samochodu – nowego lub używanego. Poniżej odsyłamy do wyników tegorocznej edycji z innych dziedzin motoryzacji:

Podziel się swoją opinią na temat produktu,
oddając głos w programie Marka Nr 1!

Najlepsze banki udzielające pożyczek na auto w badaniu Marka Nr 1

W debiutanckim zestawieniu banków świadczących usługi kredytowe na zakup samochodu znalazło się 10 instytucji. Z największym uznaniem spotkał się bank BNP Paribas, proponującym m.in. finansowanie samochodu używanego (do 20 lat) lub też innych pojazdów, np. przyczepy czy jachtu. Dobre rezultaty odnotowały też firmy Getin Bank, Santander Consumer Bank, ING Bank Śląski, mBank i Alior Bank. O pozostałych nie można powiedzieć, że stanowią wybór podwyższonego ryzyka – w ich przypadku również można mówić o wysokim poziomie zadowolenia, z tym że mieści się on poniżej średniej w tej kategorii (wysokiej, bo wynoszącej 60,3%). Dowodzi to ogólnego zadowolenia polskich kierowców z ofert pożyczek proponowanych przez banki.

Logo-Marka#1

Wyniki Marka Nr 1 2021 – pożyczki gotówkowe
Lp Marka Wynik
1 BNP Paribas 64,2%
2 Getin Bank 63,7%
3 Santander Consumer Bank 63,3%
4 ING Bank Śląski 63,0%
5 mBank 61,4%
6 Alior Bank 60,5%
7 Bank PKO BP 58,8%
8 Citi Handlowy 57,7%
9 Bank Pekao SA 56,3%
10 Bank Millennium 54,2%

W edycji 2021 programu Marka Nr 1 Czytelnicy wypełnili ponad 120 tysięcy ankiet. Wszystkim użytkownikom bardzo dziękujemy, że tak chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do wypełniania ankiet także w pozostałych 8 kategoriach, które czekają teraz na Was przez cały rok!

Polecamy także uwadze kompletne wyniki poprzednich edycji programu Marka Nr 1/Wybór Kierowców:

Marka Nr 1 2020 – wyniki

Wybór Kierowców 2019 – wyniki

Wybór Kierowców 2018 – wyniki

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji