NowościAktualnościMercedes kończy produkcję klasy C. Jej miejsce zajmie SUV

Mercedes kończy produkcję klasy C. Jej miejsce zajmie SUV

Mercedes zrezygnuje z produkcji modeli klasy A i klasy C na rzecz bardziej dochodowych SUV-ów. Dowiedz się więcej na ten temat.

Rynek motoryzacyjny zmienia się na naszych oczach. Rosnąca popularność SUV-ów i crossoverów, inwestowanie w rozwój elektromobilności, a od kilku miesięcy także kryzys wywołany pandemią COVID-19. Przykład Mercedesa doskonale to obrazuje. Koncern ze Stuttgartu wprowadził niedawno do oferty kilka nowych SUV-ów (m.in. GLA), stale rozwija swoją gamę hybryd plug-in oraz „elektryków”, jak również boryka się z problemami z powodu koronawirusa.

Kilka dni temu pojawił się komunikat, że Mercedes planuje zakończyć produkcję klasy A w Aguascalientes w Meksyku oraz klasy C w Tuscaloosa w stanie Alabama (USA). Wkrótce te zakłady mają się skupić wyłącznie na wytwarzaniu SUV-ów. W meksykańskiej fabryce powstaje już GLB, a teraz produkcja tego modelu powinna wzrosnąć.

Nadrzędnym celem opisywanych zmian jest oczywiście zwiększenie zysków. Niemiecki koncern właśnie tego obecnie potrzebuje, ponieważ w drugim kwartale tego roku poniósł stratę z działalności operacyjnej w wysokości aż 1,68 miliarda euro.

Źródło: Motor1

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji