Mercedes EQV (2020)

W polskich salonach debiutuje nowy Mercedes EQV. To już drugi model z elektrycznej gamy EQ. Sprawdź jego dane techniczne i cenę.

Zaprezentowany w 2018 roku Mercedes EQC dał początek nowej rodzinie elektrycznych modeli z serii EQ. Na polski rynek trafił właśnie napędzany „elektronami” van – EQV, a niemieccy inżynierowie pracują teraz nad trzecim „elektrykiem” – limuzyną EQS. Jednak póki co przyjrzyjmy się, co ma do zaoferowania nowy Mercedes EQV 300.

Mercedes EQV (2020)

„EQV ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Zapewni komfortową przestrzeń, duży zasięg i doskonałe osiągi zarówno rodzinom, które chcą szczególnie zadbać o środowisko, jak i miłośnikom aktywnej rekreacji czy też firmom świadczącym usługi transferu gości np. z hotelu czy lotniska – i to wszystko lokalnie bezemisyjnie” – powiedział Grzegorz Sawicki, dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Vans w Polsce.

Nowy Mercedes EQV 300 – dane techniczne, moc, zasięg, czas ładowania

Mercedes EQV korzysta z elektrycznego układu napędowego (eATS), który osiąga maksymalnie 204 KM i 362 Nm, a moc jest przekazywana na przednie koła. Prędkość maksymalna tego vana została ograniczona 160 km/h (za dopłatą ten limit można jeszcze bardziej obniżyć – do 140 km/h).

Mercedes EQV (2020)

Za magazynowanie energii odpowiada litowo-jonowy akumulator, którego pojemność użytkowa wynosi 90 kWh (100 kWh brutto), a umieszczenie baterii w podwoziu sprawia, że nie zmieniła się ilość miejsca w kabinie. Na jednym ładowaniu można przejechać do 418 km.

Na wyposażeniu EQV znajduje się chłodzona wodą ładowarka pokładowa o mocy 11 kW, która umożliwia ładowanie prądem przemiennym (AC) w domu i w ogólnodostępnych punktach ładowania. Z tego rozwiązania warto korzystać w nocy, ponieważ „tankowanie do pełna” trwa wówczas prawie 10 godzin.

Mercedes EQV (2020)

Gniazdo ładowania (standard CCS) jest umieszczone w przednim zderzaku i pozwala na „tankowanie” prądem stałym (DC). Maksymalna moc ładowania wynosi 110 kW, dzięki czemu na stacji szybkiego ładowania akumulator można napełnić od 10 do 80% w ciągu 45 minut.

Nowy Mercedes EQV 300 – wersje i cena

Mercedes EQV 300 jest oferowany w wersji standardowej (długość: 514 cm, rozstaw osi: 320 cm) lub w linii wyposażenia AVANTGARDE z długim rozstawem osi (długość: 537 cm, rozstaw osi: 343 cm). W zależności od wybranego wariantu i konfiguracji foteli (maksymalnie dla 8 osób) bazowa pojemność bagażnika wynosi 1030-1410 litrów.

Ceny Mercedesa EQV zaczynają się od 333 480 zł (w tym 23% VAT). Ta kwota obejmuje także pakiet serwisowy na 4 lata oraz certyfikat akumulatora Mercedes-Benz do 160 000 km przebiegu lub 8 lat. Ponadto klienci otrzymują również zdalne usługi nawigacyjne Mercedes me na okres 36 miesięcy oraz dostęp do Mercedes me Charge i roczne członkostwo w Ionity.

Zobacz również:

Elektryczne Mercedesy Vito i Sprinter – ile kosztują?

Oceny czytelników
[Głosów: 4 Średnia: 4]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here