Na papierze obydwa auta dzieli 115 KM. A jaka jest różnica między nimi na torze? Pora to sprawdzić.

Podczas gdy A 35 jest „biletem wstępu” do świata Mercedesa-AMG, jej znacznie mocniejsza siostra (model A 45 S) stanowi zwieńczenie gamy kompaktowej klasy A. Na kanale CarExpert pojawiło się porównanie tych dwóch samochodów, a Paul Maric szczegółowo omówił różnice między nimi. Jednak zanim przejdziemy do nagrania, przypomnijmy jakie są parametry obydwu hot hatchy.

Mercedes-AMG A 35 korzysta z 2-litrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego, który dostarcza 306 KM i 400 Nm. Napęd trafia na cztery koła (4MATIC) za pośrednictwem 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej AMG SPEEDSHIFT DCT 7G. Przyspieszenie 0-100 km/h wynosi 4,7 s, a prędkość maksymalna – 250 km/h.

A 45 S również ma pod maską benzynową jednostkę o pojemności 2,0 litra, ale jest to inna konstrukcja niż w słabszej A 35. Ten silnik, wspierany przez z turbosprężarkę typu twin scroll, wytwarza 421 KM i 500 Nm. Za napęd wszystkich kół odpowiada układ 4MATIC+, a w przekazywaniu mocy pośredniczy „dwusprzęgłówka” o 8 przełożeniach – AMG SPEEDSHIFT DCT 8G. Osiągi? Od 0 do 100 km/h topowa klasa A przyspiesza w 3,9 s, a maksymalnie rozwija 270 km/h. Po modyfikacjach z łatwością przekracza barierę 320 km/h.

Tym razem przeciwko sobie stanęły dwa seryjne auta. To, że A 45 S będzie szybsza od A 35 jest oczywiste. Pytanie brzmi: jak bardzo? Przekonajmy się:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here