Brytyjska redakcja porównała terenowe możliwości Mercedesa-AMG G 63 oraz Toyoty Land Cruiser. Sprawdź, które auto lepiej poradziło sobie na torze off-roadowym.

Mercedes-AMG G 63 korzysta z benzynowego silnika 4.0 V8 biturbo, który rozwija 585 KM i 850 Nm. W przekazywaniu potężnego momentu obrotowego na cztery koła pośredniczy 9-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa AMG SPEEDSHIFT TCT 9G. Ponadto w terenie kierowca G-klasy ma do dyspozycji reduktor oraz trzy blokady mechanizmów różnicowych (przedniego, centralnego i tylnego).

Mercedes G 500 – nasz test

Pod maską Toyoty Land Cruiser pracuje wysokoprężna jednostka 2.8 D-4D o mocy 204 KM i momencie obrotowym wynoszącym 420 Nm. Silnik współpracuje z 6-biegową manualną skrzynią, a napęd jest przekazywany na wszystkie koła. Do wyposażenia testowanego egzemplarza należą także skrzynia rozdzielcza z reduktorem oraz blokada centralnego mechanizmu różnicowego.

Toyota Land Cruiser – opis wersji i cennik

Jeśli jesteście ciekawi, która z tych dwóch terenowych legend lepiej radzi sobie na torze off-roadowym, to zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj