NowościAktualnościRange Rover Sport kontra Bentley Bentayga – porównanie

Range Rover Sport kontra Bentley Bentayga – porównanie

Redakcja Carwow przetestowała hybrydowe wersje Range Rovera Sport i Bentleya Bentayga. Sprawdź, który z tych brytyjskich SUV-ów okazał się lepszy.

Range Rover Sport w wersji P400e korzysta z turbodoładowanego, benzynowego silnika 2,0 l, wspieranego przez jednostkę elektryczną. Moc systemowa tego układu wynosi 404 KM, a maksymalny moment obrotowy sięga 640 Nm. Siła napędowa trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowe automatu. Hybrydowy Range Rover Sport osiąga 100 km/h w 6,3 s od startu i rozpędza się do 220 km/h. „Na prądzie” może przejechać ok. 40 km.

Range Rover Sport – opis wersji i cennik

Bentley Bentayga Hybrid został wyposażony w 3-litrowe, turbodoładowane V6, które jest wspomagane przez silnik elektryczny. Kierowca ma do dyspozycji łącznie 449 KM i 700 Nm, co przekłada się na przyspieszenie 0-100 km/h w 5,5 s oraz prędkość maksymalną na poziomie 254 km/h. Tutaj także w przekazywaniu mocy na cztery koła pośredniczy 8-stopniowy automat, a zasięg w trybie elektrycznym wynosi ok. 40 km.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tych luksusowych SUV-ów i jesteście ciekawi, który z nich jest lepszy, to zachęcamy do obejrzenia porównania opublikowanego na kanale Carwow:

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji