Fiat 500

Pierwszy elektryczny model Fiata zdobył do tej pory 24 międzynarodowe nagrody. Nowego Fiata 500 doceniły nawet redakcje polskich czasopism motoryzacyjnych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Niebawem miną dwa lata od zaprezentowania drugiej generacji współczesnej interpretacji Fiata 500, która zadebiutowała w 2007 roku. Nowy model nie idzie na kompromisy i dostępny jest wyłącznie z silnikiem elektrycznym (95 lub 118 KM), zasilanym akumulatorem litowo-jonowym o pojemności nawet 42 kWh. Według danych Fiata ma on umożliwić przejechanie na jednym ładowaniu do 460 kilometrów po mieście, zaś w cyklu mieszanym – do 320 kilometrów. Dzięki funkcji szybkiego ładowania (do 85 kW), uzupełnienie energii w baterii do poziomu 80% trwa zaledwie 35 minut. Samochód zachował zbilansowane rozmiary zewnętrzne cechujące poprzednika, co naprawdę ułatwia poruszanie się „500-tką” w mieście, o czym na własne oczy przekonaliśmy się, testując ten model na łamach naszej redakcji.

Fiat 500e 3+1 – nasz test

Nowy Fiat 500 spotkał się z uznaniem odbiorców z Polski. Otrzymał nominację w kategorii „najlepszy samochód elektryczny”, która, wraz z „najlepszym samochodem hybrydowym” niedawno pojawiła się na łamach plebiscytu Auto Lider, organizowanego przez polski tygodnik Motor, miesięcznik Auto Moto oraz portal internetowy magazynauto.pl. W edycji 2022 udało się łącznie zebrać 81 088 głosów czytelników. Pośród nich znalazły się osoby licznie głosujące na nowego Fiata 500, co pozwoliło miejskiemu „elektrykowi” z Włoch zwyciężyć w kategorii „najlepszy samochód elektryczny”. Dowodzi to niesłabnącego zaufania Polaków do marki Fiat i aprobaty, z jaką spotkał się pierwszy pojazd włoskiej marki wchodzący w erę elektromobilności.

Fiat 500 La Prima

Elektrycznego Fiata 500 wyróżniono także w Holandii. Zdobył tam najnowszą, już 24. nagrodę „w karierze”, mianowicie tytuł „Elektrycznego Samochodu Roku 2022”, przyznany przez holenderskie stowarzyszenie kierowców samochodów służbowych w Holandii – Vereniging Zakelijke Rijders (VZR). W jury konkursu zasiedli także przedstawiciele firm Eneco i LeasePlan oraz magazynów AutoWeek i Algemeen Dagblad. Dzięki temu wyróżnieniu nowy Fiat 500 udowadnia, że stanowi interesującą ofertę także dla zwolenników wejścia w posiadanie samochodu drogą finansowania. A przy okazji miejski Fiat sprawdza się jako pojazd służbowy.

Polecamy uwadze:

Jakie jeszcze nagrody zdobył nowy Fiat 500?

Co o nowym Fiacie 500 piszą w polskich i zagranicznych mediach?

Fiat 500

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj