Fiat 500 3+1

Elektryczny Fiat 500 ma już na swoim koncie wiele nagród. Najnowsze wyróżnienie otrzymał od polskiej redakcji. Dowiedz się więcej na ten temat.

Fiat 500 w swoim najnowszym, elektrycznym wcieleniu zadebiutował w 2020 roku i od tego momentu trwa nieprzerwanie jego zwycięska passa. Włoskie auto zdobyło dotychczas liczne nagrody w całej Europie, w tym m.in. od brytyjskiego miesięcznika „What Car?” oraz belgijskiego magazynu „Le Moniteur Automobile”, jak również prestiżowe wyróżnienie „Red Dot Award 2020”. Teraz przyszła kolej na tytuł „Najlepszego auta elektrycznego” w głosowaniu przeprowadzonym przez najstarszą redakcję motoryzacyjną w Polsce.

Niedawno poznaliśmy wyniki 21. edycji plebiscytu Auto Lider, który jest organizowany przez tygodnik „Motor”, miesięcznik „Auto Moto” oraz portal magazynauto.pl. W tegorocznej odsłonie konkursu oddano ponad 100 tysięcy głosów, a czytelnicy mogli wskazać najlepsze samochody w 14 grupach. W kategorii „Auto elektryczne” bezkonkurencyjny okazał się Fiat 500 3+1, który pokonał 26 rywali, w tym m.in. Audi Q8 e-tron i Volvo EX90.

Fiat 500 3+1
Znakiem rozpoznawczym Fiata 500 3+1 z dodatkowymi drzwiami z prawej strony, ułatwiającymi wsiadanie na tylną kanapę.

Dobre opinie na temat Fiata 500 znajdują swoje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Włoski „elektryk” od chwili swojego rynkowego debiutu znalazł już prawie 120 tysięcy nabywców na całym świecie. Aktualnie jest oferowany w 38 krajach (od Ameryki Łacińskiej przez Europę i Bliski Wschód po Japonię), a wkrótce do tej listy dołączą kolejne, w tym np. Stany Zjednoczone. W 2022 roku Fiat 500 był najpopularniejszym autem elektrycznym we Włoszech oraz trzecim najchętniej kupowanym „elektrykiem” na 10 największych rynkach europejskich. Ponadto był on także najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym koncernu Stellantis w Europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj