NowościAktualnościWielki sukces małego Fiata. Deszcz nagród dla nowego Fiata 500

Wielki sukces małego Fiata. Deszcz nagród dla nowego Fiata 500

Pomimo krótkiego stażu rynkowego nowy Fiat 500 może pochwalić się już wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Dowiedz się więcej na ten temat.

Nowy Fiat 500 został oficjalnie pokazany w marcu 2020 roku i jest dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym. Kolejna odsłona włoskiego „malucha” została ciepło przyjęta zarówno przez ekspertów i dziennikarzy motoryzacyjnych – najlepszym na to dowodem jest zdobycie aż 19 międzynarodowych nagród w 6 krajach, jak i klientów – jest liderem na rynku elektrycznych samochodów miejskich w 13 krajach i najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym we Włoszech.

Gama nowego Fiata 500 obejmuje trzy wersje nadwoziowe: hatchback 3d, kabriolet oraz wariant 3+1 z dodatkowymi drzwiami po prawej stronie.

Już na samym początku swojej rynkowej kariery nowy Fiat 500 otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Red Dot Award 2020” w kategorii „Design Concept”. Jurorzy konkursu docenili opisywany model za doskonałe, unikatowe wzornictwo oraz wyróżnianie się na tle konkurencji. Niedługo potem nowa 500 została ponownie doceniona – zdobyła nagrodę „Best Design 2020” w plebiscycie „Autonis 2020”, organizowanym przez redakcję niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport”.

Przed końcem 2020 roku elektryczny Fiat powiększył swoją kolekcję trofeów o dwa kolejne. We Francji nowa 500 zdobyła tytuł „Green Car” w konkursie „Automobile Awards 2020”, przyznawany przez jury złożone z ekspertów z branży motoryzacyjnej, miłośników i klientów, w tym gościa honorowego, aktora i komika Arnauda Ducreta. Natomiast po drugiej stronie Kanału La Manche włoski „maluch” został „Samochodem Roku i Najlepszym Małym Samochodem Elektrycznym” według brytyjskiego portalu „DrivingElectric”. Auto zostało docenione za elegancki design, technologię, zasięg do 320 km i atrakcyjną cenę wersji podstawowej.

Początek ubiegłego roku również należał do nowego Fiata 500. W ramach plebiscytu „Samochód Roku 2021” przeprowadzonego przez magazyn „What Car?” opisywany model otrzymał tytuły „Kabriolet Roku” oraz „Najlepszy, Mały, Elektryczny Samochód Miejski”. Brytyjscy dziennikarze docenili właściwości jezdne, styl jazdy, zasięg, cenę oraz odnowione wnętrze nowej 500, a co więcej – po raz pierwszy w historii przyznali nagrodę „Kabriolet Roku” dla samochodu elektrycznego.

Włoska nowość doczekała się już także kilku wyróżnień w naszym kraju. W polskiej edycji konkursu „Best Cars 2021” organizowanej przez miesięcznik „Auto, Motor i Sport” elektryczny Fiat 500 zajął 2. miejsce w klasie aut najmniejszych, ustępując jedynie sportowemu modelowi Abarth 595/695, który bazuje na poprzedniej odsłonie „Pięćsetki”. Z kolei w plebiscycie „Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021” nowa 500 okazała się bezkonkurencyjna, zwyciężając wśród aut miejskich.

Końcówka minionego roku też należała do całkiem intensywnych dla opisywanego modelu. Głosami brytyjskich czytelników nowy Fiat 500 otrzymał tytuł „Mały Samochód Roku” w konkursie „News UK Motor Awards 2021”. Ponadto włoski „maluch” został wyróżniony przez belgijski magazyn motoryzacyjny „Le Moniteur Automobile” jako „Najlepszy samochód 2021” w kategorii elektrycznych samochodów miejskich. Natomiast na rodzimym rynku nowa 500 zdobyła nagrodę „AUTO EUROPA 2022”, która jest przyznawana przez członków UIGA (Włoskiego Związku Dziennikarzy Motoryzacyjnych), wspieranych przez jury składające się z osób opiniotwórczych i jury entuzjastów.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym ważnym osiągnięciu nowego Fiata 500. Włoski samochód jako pierwszy w historii testów Green NCAP (niezależnej europejskiej organizacji, która ocenia nowe auta pod kątem emisji spalin i zużycia paliwa) otrzymał maksymalne noty we wszystkich kategoriach (czystość powietrza, efektywność energetyczna oraz emisja gazów cieplarnianych), co przełożyło się na ocenę 5 gwiazdek.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji