30 września policja po raz kolejny w tym roku przeprowadziła ogólnopolską akcję „SMOG”. Policjanci wzięli na celownik dymiące samochody. Właściciel niesprawnego auta musi się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego.

W poniedziałek 30 września funkcjonariusze policji na terenie całego kraju w ramach rutynowej kontroli drogowej sprawdzali poziom zanieczyszczeń emitowanych przez zatrzymywane auta. Do tego celu policja wykorzystuje analizatory spalin (w przypadku aut benzynowych) oraz dymomierze (pojazdy z silnikami Diesla). W przypadku stwierdzenia nadmiernego dymienia, wskazującego na niesprawność silnika, kierującego czekała utrata dowodu rejestracyjnego. Pamiętajmy, że policjant może zatrzymać dokument nawet jeśli fizycznie nie mamy go przy sobie – wystarczy, że funkcjonariusz dokona odpowiedniej adnotacji w bazie CEPiK.

Dla właścicieli starszych pojazdów utrata dowodu rejestracyjnego może skutkować koniecznością zezłomowania auta. Naprawa często bywa już nieopłacalna!

W trosce o poprawę jakości powietrza polscy policjanci raz w miesiącu przeprowadzają całodniową akcję „SMOG”, poprzednia miała miejsce 28 sierpnia. Na razie brak jeszcze oficjalnych danych o rezultatach poniedziałkowych kontroli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj