NowościRozrywka265 km/h Skodą Octavią! Mercedes E55 AMG nie dał jej rady

265 km/h Skodą Octavią! Mercedes E55 AMG nie dał jej rady

Po Skodzie Octavii Combi można spodziewać się wielu rzeczy. Ale raczej nie tego, że osiągnie 265 km/h, przyspieszając do tej prędkości w sposób zawstydzający Mercedesa ze stajni AMG!

Jeżeli masz szybki samochód, to nigdy nie bądź pewny, że ktoś… nie zostawi Cię w tyle. Po drogach porusza się bowiem wiele sleeperów, czyli bardzo mocnych aut, które z zewnątrz nie manifestują swoich możliwości. Ich właściciele mają wzrok wyczulony na sportowe modele, bo lubią pokazywać ich właścicielom miejsce w szeregu.

Taką przygodę miał youtuber Petrolhead Number One. Podczas odbywającego się na niemieckiej autostradzie testu Mercedesa E55 AMG natknął się na niepozorną Octavię Combi. Kiedy gaz w szlachetnie urodzonym aucie wylądował w podłodze, Skoda wcale nie została w tyle. Wręcz przeciwnie. Niemal w identycznym tempie nabierała tempa, osiągając 265 km/h.

Warto przy tym podkreślić, że nie było to licznikowe 265 km/h, które w praktyce często oznacza „zaledwie” 250 km/h, tylko wartość odczytana z modułu GPS w telefonie komórkowym. Na nagraniu doskonale widać, że igła prędkościomierza Mercedesa oscyluje wówczas pola odpowiadającego 280 km/h.

Redakcja poleca: Bez litości dla zabytkowego Mercedesa: 220 km/h na autostradzie!

Mercedes E55 AMG W210 był produkowany w latach 1997-2002. Silnik V8 o pojemności 5439 ccm rozwija 354 KM przy 5500 obr./min oraz 530 Nm przy 3000 obr./min, co wystarcza, by ważące ok. 1,8 t auto przyspieszało do „setki” w 5,7 s. Wersja z napędem 4Matic jest gorsza w sprincie o 0,1 s, co wynagradza dobrą trakcją na śliskich nawierzchniach. Obecne ceny ofertowe modelu wynoszą 21-85 tys. zł. W dużej mierze są umowne – wielu nabywców kupując ten samochód, realizuje swoje marzenia z dzieciństwa.

Źródło: Youtube/Petrolhead Numer One

49 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji