NowościAktualnościIle wyciągnie Opel Astra F na autostradzie? Ekstremalny test

Ile wyciągnie Opel Astra F na autostradzie? Ekstremalny test

Youtuber przetestował 25-letniego Opla Astra F na niemieckiej autostradzie. Sprawdź, do jakiej prędkości rozpędził się egzemplarz z 75-konnym silnikiem 1.6 pod maską.

Opel Astra F był produkowany w latach 1991-2002 i jeszcze do niedawna stanowił częsty widok na polskich drogach. Dziś ten model nadal bije rekordy popularności, ale… na stacjach demontażu pojazdów. W zeszłym roku Astra 1. generacji była najczęściej złomowanym autem w Polsce.

Mimo to wciąż można spotkać auta w niemal idealnym stanie, czego najlepszym przykładem jest egzemplarz przetestowany na kanale TopSpeedGermany. Ten konkretny samochód z nadwoziem sedan pochodzi z 1996 roku i przejechał do tej pory zaledwie 28 tysięcy km. Napędza go benzynowy silnik o pojemności 1,6 litra, który osiąga 75 KM przy 5200 obr./min oraz 128 Nm przy 2600 obr./min.

Według danych fabrycznych Opel Astra F z tym motorem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 14,5 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 168 km/h. Przekonajmy się, do jakiej prędkości rozpędził się opisywany, 25-letni egzemplarz na niemieckiej autostradzie:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji