Artykuł partneraDarmowe wideo z przeglądu w ASO? Tak, to możliwe!

Darmowe wideo z przeglądu w ASO? Tak, to możliwe!

Rozwiązania multimedialne zawitały do wielu aspektów naszego życia. Nie każdy wie, że mogą dotyczyć nawet… serwisowania pojazdu!

Osoby, których tempo życia jest wysokie, potrafią docenić rozwiązania oszczędzające czas. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Ford, który wyszedł na przeciw oczekiwaniom klientów i zaproponował im możliwość nagrania wideo z prowadzonej usługi serwisowej. Ma to wiele zalet.

Ford usluga Video CheckPo pierwsze rozwiązuje kwestię chęci obejrzenia detali pojazdu przez kierowcę – dzięki nagraniu może poczuć się niemal, jak by oglądał pojazd na własne oczy. Nie zawsze jest to możliwe. Względy bezpieczeństwa czy procedury mogą zakazywać wizyt osób postronnych w halach serwisowych autoryzowanych serwisów. Może okazać się to szczególnie pomocne, gdy próbujemy sprawdzić używany pojazd na odległość. W takiej sytuacji wystarczy poprosić sprzedającego o udanie się na przegląd do ASO i poczekanie na nagrania z serwisu.

Druga kwestia to wykrycie w naszym pojeździe podczas rutynowego przeglądu usterki lub części zużytej w stopniu kwalifikującej ją do niezbyt odległej w czasie wymianie. Nie każdy chce decydować w ciemno, a dysponując nagraniem łatwiej przekonać się, że rekomendacje mechanika są trafne.

Możliwość obejrzenia naszego auta na podnośniku można traktować także jako wartość dodaną do przeglądu. Z jednej strony może to zaspokoić ciekawość odnośnie stanu technicznego pojazdu, a z drugiej utwierdzać w przekonaniu, że auto zostało gruntownie przejrzane przez mechaników.

Ford - wideo z ASOFord Video Check jest usługą bezpłatną i dostępną podczas wszystkich usług i napraw realizowanych przez ASO marki. By z niej skorzystać, wystarczy podczas rezerwowania wizyty w serwisie za pośrednictwem internetu wybrać „Ford Video Check” jako opcję dodatkową. Alternatywą jest kontakt z dealerem Forda, umówienie terminu oraz wybranie opcji przygotowania filmu.

Kluczowym elementem Ford Video Check jest film przedstawiający 30-punktową kontrolę stanu technicznego pojazdu, proste podsumowanie wyników oraz, w razie potrzeby, niezobowiązującą wycenę wszystkich prac zalecanych przez naszych mechaników. Link do filmu jest wysyłany za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości SMS.

Aby ułatwić interpretację wyników kontroli, Ford postawił na proste komunikaty. Wskazane na czerwono elementy wymagają pilnej uwagi. Kolor bursztynowy dotyczy problemów, które mogą poczekać. Z kolei zielony oznacza, że dana część jest w dobrym stanie.

Usługa Ford Video Check w praktyce

Wykonanie napraw – o ile będzie to możliwe np. ze względu na dostępność elementów – można zlecić w ramach prowadzonego przeglądu lub umówić się na kolejny. Co istotne, klient nie tylko otrzyma wycenę zalecanych prac, ale ma także pełną kontrolę nad nimi – zostaną wykonane wyłącznie, gdy właściciel samochodu wyrazi na nie zgodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji