NowościAktualnościYouTube na ekranie Twojego auta? Tak, to możliwe!

YouTube na ekranie Twojego auta? Tak, to możliwe!

Już niedługo użytkownicy wybranych modeli Volvo zyskają dostęp do serwisu YouTube. Dowiedz się więcej na ten temat.

Współczesne samochody wyposażane są w coraz bardziej zaawansowane rozwiązania – zarówno te związane z bezpieczeństwem, jak i szeroko pojętą rozrywką. Dobrym tego przykładem jest ciekawe udogodnienie, które Volvo planuje wprowadzić do swoich modeli z systemem operacyjnym Android Automotive (m.in. elektryczne C40 i XC40, a także XC60, S90 i V90).

W niedalekiej przyszłości użytkownicy tych aut zyskają dostęp do serwisu YouTube, co pozwoli odtwarzać filmy bezpośrednio na ekranie systemu multimedialnego. Należy przy tym podkreślić, że ze względów bezpieczeństwa korzystanie z platformy YouTube będzie możliwe jedynie w zaparkowanym samochodzie. Dostęp do tej usługi w czasie jazdy stwarzałby niepotrzebne zagrożenie, rozpraszając uwagę kierowcy.

YouTube będzie pierwszą platformą wideo dostępną za pośrednictwem Google Play w samochodach Volvo, ale jak zapowiadają przedstawiciele marki – nie ostatnią. W przypadku auta elektrycznego czy hybrydy plug-in oglądanie filmów na platformach streamingowych pozwoli uprzyjemnić czas postoju potrzebnego na naładowanie akumulatora, co szczególnie będzie można docenić podczas dalszych podróży. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z YouTube w samochodzie także w innych sytuacjach, np. czekając przed szkołą na dzieci.

Oprócz wymienionego serwisu wideo, Volvo zapowiada, że ich klienci będą mogli wkrótce skorzystać m.in. z programów nawigacyjnych typu Sygic i Flitsmeister, aplikacji służących do ładowania, jak Chargepoint czy Plugshare oraz aplikacji parkingowych jak np. SpotHeroParkWhiz. Dzięki dostępowi do rozbudowanych usług Google korzystanie z samochodów elektrycznych szwedzkiej marki stanie się jeszcze wygodniejsze.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji