Współpraca reklamowaSalon online - wygodny sposób na zakup nowego Forda

Salon online – wygodny sposób na zakup nowego Forda

Wiele aspektów naszego życia przeniosło się do sieci. Za jej pomocą pracujemy, płacimy rachunki, załatwiamy sprawy urzędowe i kupujemy przeróżne produkty. A czy online można kupić też auto?

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób nie było przekonanych do zakupów realizowanych w całości lub w kluczowych etapach przez sieć. Pandemia definitywnie zmieniła wiele naszych nawyków. Czy na korzyść? Zdania oczywiście będą podzielone. Nie ulega jednak wątpliwości, że wiele firm – także motoryzacyjnych – w mniejszym lub większym stopniu przeniosło swoje usługi, tym samym wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta.

Zakup Forda Przykładem marki, która otworzyła się na sieć jest Ford. Koncern spod znaku niebieskiego owalu prowadzi salon online, który jest wygodnym sposobem na zakup nowego Forda bez wychodzenia z domu. I to z kilku powodów. Kto jest zdecydowany na konkretny model w konkretnej wersji, może szybko zapoznać się z dostępnymi samochodami oraz przewidywanym czasem ich odbioru.

Zakup Forda przez internetOczekiwania klientów nie zawsze są sprecyzowane. W takiej sytuacji mogą oni skorzystać z wyszukiwarki w sieciowym salonie Forda. Wystarczy określić budżet zakupowy, by wyszukiwarka pokazała dostępne modele z opisem ich konfiguracji oraz rekomendowaną ceną promocyjną. Kryteria wyszukiwania można zawężać, określając kolor nadwozia, typ skrzyni biegów, rodzaj napędu czy czas oczekiwania na auto.

Ford - salon onlineJeżeli zaczniemy proces zamawiania konkretnego egzemplarza, zostanie on czasowo zarezerwowany dla nas. Zegar na stronie odlicza godzinę – w tym czasie wybrany samochód jest dostępny do zamówienia. W razie potrzeby czas ten można przedłużyć o 10 minut. Podczas składania zamówienia konieczne może być wpłacenie za pomocą karty płatniczej podlegającej zwrotowi opłaty wstępnej (zaliczki) przez Konto Ford.

Salon FordaNa etapie wybierania interesującego nas modelu można także umówić się na jazdę próbną. Kolejne etapy zamawiania pojazdu są proste – możemy wysłać informację, że jesteśmy zainteresowani danym egzemplarzem do dealera. Oczywiście mamy możliwość wskazania dealera, z którym chcielibyśmy przeprowadzić proces zakupu pojazdu. Przedstawiciel Forda skontaktuje się z nami, by dopełnić dalszych formalności. W przypadku wybranych modeli, np. Explorera czy Mustanga Mach-E, można dokonać płatności przelewem oraz wskazać miejsce, w którym chcemy odebrać naszego nowego Forda. Nie musi to być salon marki. Możemy wskazać nasze miejsce pracy czy dom.

Zakup samochodu onlineInternetowy salon Forda jest precyzyjną odpowiedzią na potrzeby klientów. Żyjemy dynamicznie, jesteśmy mobilni, a wieloma sprawami chcemy zając się, kiedy mamy na to czas, a nie np. w godzinach otwarcia sklepu czy salonu sprzedaży. Przy zamawianiu auta przez internet znikają ograniczenia. Od razu mamy też kompletną informację na temat konfiguracji interesującego nas pojazdu, rocznika modelowego czy prognozowanego czasu dostawy. Nawet jeżeli nie jesteśmy przekonani do zakupu auta przez sieć, warto zajrzeć do sieciowego salonu Forda i zapoznać się z ofertą – ułatwi nam to skonfigurowanie pojazdu u dealera.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji