NowościAktualnościToyota wspiera właścicieli poprzednich generacji Supry

Toyota wspiera właścicieli poprzednich generacji Supry

Toyota wznawia produkcję części zamiennych do sportowych modeli sprzed lat – Supry A70 oraz Supry A80. Właściciele tych aut mogą odetchnąć z ulgą.

Największym problemem właścicieli starszych aut jest dostępność części dobrej jakości. Gdy na rynku nie ma już nowych zamienników, trzeba posiłkować się elementami używanymi lub w stylu kubańskim – dobierać podzespoły od innych modeli. Z pozoru błaha usterka unieruchamia samochód na długi czas, natomiast gdy nie uda się znaleźć sprawnej części – drobna awaria może skończyć się nawet złomowaniem pojazdu. A jak mawiają niektórzy: „takich aut już nie przybędzie”.

Właśnie dlatego japoński koncern uruchomił projekt GR Heritage Parts, w ramach którego wznowione zostaje wytwarzanie nieprodukowanych już od dawna części zamiennych. Dzięki temu właściciele klasycznych Toyot mogą utrzymać swoje samochody w pełnej sprawności.

Podczas styczniowego salonu samochodowego w Tokio japoński producent przedstawił ofertę części zamiennych do Supry A70 i Supry A80, czyli do trzeciej i czwartej generacji tego sportowego auta. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafią m.in. wał napędowy, klamki drzwi, wskaźnik czujnika paliwa, uszczelki i przedni logotyp do modelu z lat 1986-1993, a do Supry z lat 1993-2002 – m.in. przednie reflektory i klamki drzwi.

Szczegółowy wykaz dostępnych części oraz dat wprowadzenia ich do sprzedaży pojawi się w późniejszym terminie na oficjalnej stronie Toyota Gazoo Racing. Co więcej, części do sportowych klasyków będzie można kupić także u lokalnych dealerów Toyoty, dokładnie tak samo jak ma to miejsce z zamiennikami do modeli aktualnie produkowanych.

To nie koniec dobrych wiadomości dla właścicieli starszych aut z Japonii. Toyota zbiera informacje od właścicieli klasycznych sportowych samochodów, żeby określić popyt na konkretne części zamienne i jeśli zapotrzebowanie będzie duże – wdrożyć je do produkcji.

Zachęcamy także do przeczytania naszego testu nowej Supry:

Toyota GR Supra – test

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji