NowościAktualnościToyota rozszerza ofertę części do poprzednich generacji Supry

Toyota rozszerza ofertę części do poprzednich generacji Supry

Toyota rozszerza program GR Heritage Parts Project. Japoński producent wprowadza do sprzedaży nowe części zamienne do klasycznej Supry A70 i A80.

Program GR Heritage Parts Project został oficjalnie przedstawiony przez Shigeki Tomoyama, prezydenta Gazoo Racing Company, podczas japońskiej premiery GR Supry w maju 2019 roku. Zaledwie dwa miesiące później Toyota uruchomiła sprzedaż pierwszych części do Supry A70 oraz A80, a w lipcu 2020 r. ruszyła produkcja podzespołów do unikatowej Toyoty 2000 GT, pierwszego supersamochodu w historii tej marki.

Na tym jednak nie kończy się wsparcie japońskiego producenta dla kolekcjonerów i pasjonatów klasycznych modeli Toyoty. Eksperci marki odtwarzają kolejne oryginalne części sprzed lat, tak aby można było wznowić ich produkcję i wprowadzić na rynek. Obecnie rozpoczęła się już trzecia edycja programu GR Heritage Parts Project.

Toyota Supra A70
Toyota Supra A70

Od początku lipca właściciele Supry 3. generacji (A70) mogą kupić w ASO pompę sprzęgła i siłownik sprzęgła, przewody hamulcowe, przewód nagrzewnicy oraz pokrętło panelu klimatyzacji. Od sierpnia do oferty dołączy przedni emblemat wykonany ze szkliwa, a w kolejnych miesiącach lista dostępnych komponentów zostanie uzupełniona o ochronne listwy boczne, tylny emblemat modelu, wykończenie przednich drzwi oraz tuleje wahacza przedniego zawieszenia. Z kolei do Supry 4. generacji (A80) można już zamówić czujnik tlenu, a w kolejnych miesiącach dostępny będzie także przedni zderzak.

Toyota Supra A80
Toyota Supra A80

Części zamienne do klasycznych modeli Toyoty są dystrybuowane na takich samych zasadach jak oryginalne podzespoły do współczesnych aut. Ich produkcja jest jednak ograniczona w czasie, dlatego po jej zakończeniu komponenty będą oferowane wyłącznie do momentu wyczerpania stanów magazynowych. Szczegóły takie jak numery seryjne i okresy produkcji konkretnych elementów są publikowane na bieżąco na stronie GR Heritage Parts.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji