Toyota 2000 GT

Toyota rozszerza swoją ofertę części do klasycznych modeli. Japoński producent rozpoczął właśnie sprzedaż części do sportowego 2000 GT.

Toyota stworzyła specjalny dział GR Heritage Parts, który zajmuje się wytwarzaniem podzespołów do klasycznych, sportowych modeli. W styczniu tego roku japoński producent wprowadził do oferty części zamienne do dwóch kultowych aut: Supry A70 i Supry A80. Wówczas dowiedzieliśmy się też, że Toyota prowadzi konsultacje z właścicielami starszych samochodów i stara się określić popyt na konkretne zamienniki, a jeśli zapotrzebowanie okaże się wystarczające – wdrożyć je do produkcji.

NASZ SKLEP

Tym razem przedstawiciele japońskiej marki zaskoczyli wszystkich informacją, że zaczynają produkować części do unikatowej Toyoty 2000 GT. Ten wyjątkowy model powstawał w latach 1967-1970, a w sumie zbudowano zaledwie 337 egzemplarzy. Pod jego maską znajdziemy 6-cylindrowy, rzędowy silnik DOHC o pojemności 2,0 litrów, który rozwija 150 KM i pozwala rozpędzić się do 220 km/h.

Toyota 2000 GT była dostępna wyłącznie jako coupe, poza jednym wyjątkiem. Na potrzeby filmu „Żyje się tylko dwa razy”, kolejnej części przygód Jamesa Bonda, jeden z egzemplarzy został przerobiony na kabriolet. Stało się tak z prozaicznej przyczyny – Sean Connery (wcielający się w rolę Agenta 007) nie mieścił się do niewielkiego, japońskiego auta, dlatego konieczne okazało się obcięcie dachu.

Oferta GR Heritage Parts dla Toyoty 2000 GT na początek będzie obejmować części do 5-biegowej skrzyni biegów i mechanizmu różnicowego. Do przekładni można dokupić koła zębate, piastę i pierścień synchronizatora, zestaw uszczelek i simeringów, zestaw łożysk, zestaw pierścieni zabezpieczających, podkładki dystansujące i widełki zmiany biegów. Z kolei do mechanizmu różnicowego zestaw kół zębatych przekładni głównej wraz ze śrubami zestawu zębatek.

Największą zaletą projektu GR Heritage Parts jest możliwość zamawiania nowych zamienników w salonach Toyoty, w taki sam sposób jak w przypadku części do współczesnych modeli.

Zobacz również:

10 najciekawszych sportowych modeli Toyoty

2 KOMENTARZE

  1. Piękne czasy pięknych aut miło, że wznowili produkcję. Chociaż ta nowa supra ukazuje japoński charakter w tej swojej nowej stylistyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj