NowościPremieryNowa Toyota Camry (2024) – pierwsze zdjęcia i informacje

Nowa Toyota Camry (2024) – pierwsze zdjęcia i informacje

Światło dzienne ujrzała Toyota Camry 9. generacji. Nowy model będzie dostępny wyłącznie jako hybryda z napędem przednim lub na obie osie. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Toyota Camry w obecnym, ósmy wcieleniu jest produkowana od 2017 roku (do Europy trafiła dwa lata później), dlatego japoński producent uznał, że to dobry moment na pokazanie następcy. Dziewiąta odsłona tego modelu nadal bazuje na TNGA i stanowi właściwie rozwinięcie aktualnej generacji, ale wnosi też sporo nowości. Oto, co już wiemy na temat nowej Toyoty Camry.

Toyota Camry (2024)

Zarys nadwozia jest prawie identyczny jak w dotychczasowym modelu, co pozwala sądzić, że nowe auto zachowało zbliżone rozmiary – niecałe 5 m długości, ok. 1,85 m szerokości i ok. 1,45 m wysokości. Przód został zaprojektowany w stylu, który znamy już z Priusa i C-HR. Znajdziemy tutaj więc reflektory o charakterystycznym kształcie oraz wyraźne przetłoczenia na masce, które mają swoją kontynuację na zderzaku z dużym wlotem powietrza. Z kolei wygląd tylnej części karoserii przypomina trochę Lexusa ES.

„Lexusowo” jest również we wnętrzu nowej Camry. Deska rozdzielcza prezentuje się nowocześnie i sprawia wrażenie bardziej uporządkowanej. Istotną zmianą względem poprzednika jest wprowadzenie cyfrowych wskaźników. W standardowym modelu kierowca ma przed sobą 7-calowy ekran, a w droższych wersjach – 12,3-calowy. Ponadto w bogatszych odmianach dostępny będzie wyświetlacz przezierny. Do obsługi systemu multimedialnego z bezprzewodowymi Android Auto i Apple CarPlay przewidziano natomiast dotykowy ekran o przekątnej 8 lub 12,3 cala. Na liście wyposażenia nie zabraknie także pełnego pakietu nowoczesnych systemów wspierających kierowcę.

W pierwszej kolejności poznaliśmy nową Toyotę Camry w specyfikacji na rynek amerykański, która trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku. Za Oceanem japońska limuzyna będzie występowała już tylko jako hybryda z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym wspomaganym przez jednostkę elektryczną i przednim napędem lub w wariancie AWD-i z dodatkowym „elektrykiem” przy tylnej osi. Oznacza to, że wraz z wprowadzeniem 9. generacji z oferty Camry znikną wolnossące motory R4 i V6.

Toyota Camry (2024)

Na ten moment data premiery Toyoty Camry w europejskiej wersji pozostaje jeszcze nieznana. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem aktualnego modelu:

Toyota Camry – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji