NowościAktualnościSeres 3. Elektryczny crossover z Chin już w Polsce

Seres 3. Elektryczny crossover z Chin już w Polsce

W pełni elektryczny Seres 3 to pierwszy model chińskiej marki oferowany na polskim rynku. Sprawdź, czym wyróżnia się miejski crossover, którego projekt powstał w Stanach Zjednoczonych.

Popyt na auta napędzane prądem nie zamierza słabnąć, a na stopniową elektryfikację gamy modelowej decyduje się większość czołowych producentów. Swoich sił na rynku szukają także nowi gracze. Jednym z nich jest chińska marka Seres, której pierwszy model – Seres 3 – zadebiutował niedawno w Polsce.

Seres 3

Seres należy do grupy Donfeng Sokon Automobile, znanej szerzej jako DFSK. Produkcja samochodów odbywa się w Chinach, Indonezji oraz USA. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych, a dokładnie Doliny Krzemowej pochodzi technologia wykorzystana przy projektowaniu crossovera.

Seres 3 Seres 3

Seres 3 – wymiary, wyposażenie

Seres 3 ma 438,5 cm długości i może pomieścić na swoim pokładzie 5 osób. Samochód jest dostępny wyłącznie w jednej wersji wyposażeniowej, jednak bogatej w wiele standardowych opcji. Nabywcy w standardzie odnajdą m.in. pokrytą skórą deskę rozdzielczą i kierownicę, a fotele zostały dodatkowo wzbogacone o system podgrzewania i elektryczne sterowanie. Na liście znalazł się również panoramiczny dach oraz system kamer 360°. Paleta kolorów nie jest rozbudowana i obejmuje 4 metaliczne lakiery: biały, czarny, niebieski i czerwony.

Seres 3 Seres 3 Seres 3

Seres 3 – osiągi, zużycie energii

Pod maską chińskiego crossovera występuje 162-konny silnik elektryczny, który pozwala rozpędzić auto do maksymalnie 155 km/h. Pojemność akumulatora wynosi 53 kWh, a zasięg sięga do 329 kilometrów. W normalnym trybie napełnianie baterii trwa 8 godzin, jednak Seres 3 obsługuje także system szybkiego ładowania, z maksymalną mocą do 60 kW. Wówczas na uzupełnienie „elektronów” od 20 do 80% potrzeba zaledwie 30 minut. Warto dodać, że auto wykorzystuje akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe niezawierające kobaltu – to jedne z najbezpieczniejszych typów akumulatorów, pozwalających jednocześnie zachować wysoką wydajność pracy.

Seres 3

Seres 3 – gwarancja, dealerzy

Producent obejmuje model 5-letnią gwarancją z limitem kilometrów wynoszącym 150 tys. km. Sama bateria posiada 8-letni okres gwarancyjny do 120 tys. km. W przypadku spadku efektywności o 30% podczas trwania gwarancji, bateria zostanie wymieniona na nową.

Seres 3

Od początku obecności modelu Seres 3 na polskim rynku dilerzy sprzedali już 66 egzemplarzy samochodu. Do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 300 sztuk. Sieć sprzedaży obejmuje zasięgiem niemal całą Polskę – poniżej prezentujemy listę oficjalnych dilerów marki Seres.

  • Grupa Plichta – woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie
  • Satall – woj. łódzkie
  • AutoKrak – woj. małopolskie
  • Auto Centrum Lis – woj. wielkopolskie
  • Auto E-Net – woj. zachodniopomorskie
  • Kingsman Finance – finansowanie/abonament
  • DS Germaz – woj. dolnośląskie
  • MMcars – woj. mazowieckie, śląskie.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji