NowościAktualnościRuszyła produkcja Toyoty Yaris Cross. Sprawdź polski cennik

Ruszyła produkcja Toyoty Yaris Cross. Sprawdź polski cennik

Pierwsza Toyota Yaris Cross zjechała już z linii montażowej we francuskiej fabryce. Dowiedz się więcej na temat tego modelu i poznaj jego aktualny cennik.

Wczoraj w zakładach TMMF w Valenciennes we Francji uruchomiono produkcję nowej Toyoty Yaris Cross, a oficjalny debiut rynkowy tego crossovera nastąpi we wrześniu. W fabryce Toyota Motor Manufacturing France dotychczas wytwarzano tylko miejskiego Yarisa. Rozpoczęcie montażu drugiego modelu na tej samej linii produkcyjnej wymagało zainwestowania 400 milionów euro. Dzięki temu wydajność zakładu wzrosła do 300 000 aut rocznie, a łączna liczba pracowników – do niemal 5000 osób.

„Rozpoczęcie produkcji Yarisa Cross to dla nas bardzo ważny moment. Ten model nie tylko wzmacnia konkurencyjność Toyoty, ale wpisuje się w ideę wytwarzania samochodów lokalnie i maksymalizacji możliwości produkcyjnych, aby do 2025 roku zwiększyć sprzedaż Toyoty w Europie do 1,5 miliona rocznie” – podkreślił Marvin Cooke, wiceprezydent ds. produkcji Toyota Motor Europe.

Toyota Yaris Cross została po raz pierwszy pokazana w kwietniu zeszłego roku. Ten miejski SUV bazuje na „zwykłym” Yarisie, co oznacza, że tak jak on został opracowany na płycie podłogowej GA-B i jest dostępny w dwóch wersjach silnikowych – z benzynową jednostką 1,5 l o mocy 125 KM lub napędem hybrydowym o mocy 116 KM. Warto w tym miejscu dodać, że kompletne zespoły napędowe do hybrydowych Yarisa i Yarisa Cross powstają w Polsce.

Na początku czerwca ruszyła przedsprzedaż Toyoty Yaris Cross na polskim rynku. Do tej pory klienci zamówili „w ciemno” blisko 500 egzemplarzy tego modelu, z czego 3/4 to wersje hybrydowe. Ceny Yarisa Cross z silnikiem benzynowym zaczynają się od 74 900 zł, a najtańsza hybryda została wyceniona na 88 900 zł. Informacje o dostępnych wersjach i szczegółowy cennik znajdziecie poniżej:

Toyota Yaris Cross – opis wersji i cennik

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji