NowościAktualnościToyota Yaris Cross będzie nowym bestsellerem? Padł kolejny rekord

Toyota Yaris Cross będzie nowym bestsellerem? Padł kolejny rekord

Nowa Toyota Yaris Cross zrobiła na tyle dobre wrażenie, że Polacy składają na nią zamówienie za zamówieniem. Toyota poinformowała o najnowszych statystykach sprzedaży swojego przeboju.

Toyotę Yaris Cross oficjalnie zaprezentowano w kwietniu 2020 roku, ale w cennikach Toyoty ten model pojawił się dopiero rok później. W lipcu mieliśmy okazję dokładniej przyjrzeć się przedprodukcyjnemu egzemplarzowi, z kolei we wrześniu osobiście przetestowaliśmy samochód gotowy do wydania klientowi.

Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid – nasz test

Nowy Yaris Cross dał się poznać jako samochód atrakcyjny wizualnie, kryjący spore wnętrze w nadwoziu o rozmiarach mniejszych od auta kompaktowego. Pozytywnie zaskakuje pojemność bagażnika (397 l) i ergonomia kokpitu, na którym nie zabrakło klasycznych przełączników ułatwiających obsługę. Doceniliśmy najnowszej generacji napęd hybrydowy, oparty w tym modelu na silniku 1.5, rozwijający łącznie 116 KM. Imponuje gładką i cichą pracą, zapewniając przyzwoite osiągi. Najbardziej zaskoczył spalaniem – nie trzeba przesadnie stosować zasad ecodrivingu, by uzyskać poniżej 4,5 l/100 km w warunkach miejskich.

Oprócz wariantu hybrydowego Toyota przewiduje również benzynowego Yarisa Cross z silnikiem 1.5 o mocy 125 KM. Właśnie on otwiera cennik modelu kwotą 75 900 zł za konfigurację z ręczną skrzynią biegów. Najtańszy Yaris Cross Hybrid kosztuje 88 600 zł po uwzględnieniu przewidzianego przez Toyotę Ekobonusu. Za samochód z napędem 4×4 (tylko w hybrydzie) zapłacimy co najmniej 102 400 zł. Szczegóły odnośnie cen w poniższym materiale:

Toyota Yaris Cross (2021) – opis wersji i cennik

Przedsprzedaż Toyoty Yaris Cross ruszyła z początkiem czerwca bieżącego roku i od tej pory rozpoczął się prawdziwy boom na ten samochód. Nie minęły nawet 3 miesiące od składania zamówień, a ich liczba przekroczyła 1400. Według najnowszych statystyk Toyoty do 6 października, a zatem przez lekko ponad 4 miesiące od uruchomienia przedsprzedaży, Polacy kupili już 2300 Yarisów Cross, i to bez odbycia nimi jazdy próbnej. Dowodzi to świetnego wrażenia, jakie to auto zrobiło w zasadzie „w ciemno”.

Tymczasem już w listopadzie będziemy świadkami kolejnej premiery Toyoty w segmencie crossoverów. Czy nowa Toyota Aygo X spotka się z równie ciepłym przyjęciem? Okaże się niebawem.

Toyota Yaris Cross

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji