NowościAktualnościToyota Yaris Cross to prawdziwy przebój. Ile aut już sprzedano?

Toyota Yaris Cross to prawdziwy przebój. Ile aut już sprzedano?

Toyota Yaris Cross nadal sprzedaje się jak świeże bułeczki. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za tego japońskiego crossovera.

Toyota Yaris Cross to nowy miejski SUV, który od momentu rozpoczęcia przedsprzedaży cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Polski oddział marki poinformował ostatnio, że w ciągu 3 miesięcy złożono już 1450 zamówień na ten model. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie wersje są najczęściej wybierane przez nabywców w naszym kraju.

Auta z napędem hybrydowym stanowią blisko 3/4 wszystkich zamówionych egzemplarzy (73%), a ok. 65% to samochody w wyższych wersjach wyposażenia. Niemal 1/3 klientów (30%) zdecydowała się na zakup specjalnej odmiany Premiere Edition. Warto także dodać, że aż 61% zamówień pochodzi od osób prywatnych, a pierwsze auta zostaną dostarczone jesienią tego roku.

Toyota Yaris Cross w Polsce – pierwsze wrażenia

Toyota Yaris Cross została oficjalnie zaprezentowana w kwietniu ubiegłego roku. Ten miejski crossover od strony technicznej jest blisko spokrewniony ze „zwykłym” Yarisem i tak jak on bazuje na platformie GA-B. Yaris Cross występuje w dwóch wersjach silnikowych – z benzynową jednostką 1,5 l o mocy 125 KM lub napędem hybrydowym o mocy 116 KM.

W aktualnej ofercie znajdziemy 5 poziomów wyposażenia (Active, Comfort, Executive, Adventure oraz Premiere Edition). Cennik Toyoty Yaris Cross otwiera kwota 74 900 zł za auto w bazowej wersji i z benzynowym silnikiem pod maską. Ceny odmiany hybrydowej zaczynają się od 88 900 zł.

Sprawdź aktualny polski cennik Toyoty Yaris Cross:

Toyota Yaris Cross (2021) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji