NowościAktualnościToyota Yaris Cross kontra Toyota C-HR – porównanie

Toyota Yaris Cross kontra Toyota C-HR – porównanie

Toyota ma aktualnie w ofercie dwa zbliżone do siebie crossovery – Yarisa Cross i C-HR. Jakie są najważniejsze podobieństwa i różnice między nimi?

Toyota Yaris Cross dopiero w ubiegłym miesiącu na stałe zagościła w polskich salonach sprzedaży. Ten miejski SUV mierzy 418,0 cm długości, 176,5 cm szerokości i 159,5 cm wysokości, a jego rozstaw osi to 256,0 cm. Bazowa pojemność bagażnika wynosi 397 litrów. Klienci mają do wyboru dwie wersje silnikowe – 125-konną jednostkę benzynową lub hybrydę o mocy 116 KM. Więcej na temat tego modelu i cen poszczególnych wersji dowiesz się z poniższego artykułu:

Toyota Yaris Cross – opis wersji i cennik

Toyota C-HR jest na rynku od 2016 roku, a dwa lata temu została odświeżona. Pod względem wymiarów zewnętrznych okazuje się większa od Yarisa Cross (dł. 439,0 cm, szer. 179,5 cm, wys. 155,5 cm, rozstaw osi 264,0 cm), ale za to ma nieco mniejszy bagażnik (377 l). Gama silnikowa C-HR obejmuje dwa warianty hybrydowe – 1.8 o mocy 122 KM oraz 2.0 o mocy 184 KM. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem tego modelu:

Toyota C-HR – opis wersji i cennik

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tych dwóch crossoverach Toyoty, to polecamy poniższy materiał przygotowany przez Macieja Pertyńskiego, jedynego polskiego jurora w plebiscycie World Car of the Year:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji