Wiemy już, gdzie powstanie fabryka Izery. Nowy zakład produkcyjny zostanie wybudowany na Śląsku. Sprawdź szczegóły.

Dziś jest kolejny ważny dzień dla naszej rodzimej motoryzacji. Właśnie poznaliśmy lokalizację fabryki Izery, czyli polskiego auta elektrycznego. Przedstawiciele ElectroMobility Poland (spółki odpowiedzialnej za markę Izera) zdradzili, że brano pod uwagę aż 30 różnych miejsc.

Ostatecznie wybrano Jaworzno – miasto leżące na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa fabryki ma ruszyć już w przyszłym roku, a w 2024 r. rozpocznie się seryjna produkcja Izery. Według zapowiedzi w nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 3 tysięcy osób, a kolejne 12 tysięcy – u dostawców i kooperantów.

Takie komunikaty oczywiście cieszą, bo oznaczają, że w temacie polskiego samochodu elektrycznego faktycznie coś się dzieje. Jednak lekki niepokój budzi fakt, że wciąż nie wiemy, z jakich podzespołów będzie korzystać Izera, a co jeszcze istotniejsze – czy w momencie rynkowego debiutu nie będzie odstawać parametrami od konkurencji.

Zobacz również:

Polski samochód elektryczny Izera – pierwsze informacje

2 KOMENTARZE

  1. a)polski samochód elektryczny, bo to co Mateusz Morawiecki opowiada ludowi smoleńskiemu może być jedynie polskim składakiem. Zarówno integrator, czyli ten, który wie jak się buduje samochód elektryczny, platforma samochodu, baterie do samochodu elektrycznego, systemy sterowania, multimedia i praktycznie cała stylizacja są zagraniczne. Wszystko na wyższym poziomie technologicznym jest zagraniczne. Będziemy kolejna polska montownią która będzie konkurowała z zachodnią i dalekowschodnią produkcją wyłącznie niska płacą a nie rozwiązaniami technologicznymi (1)

  2. e szkoda roboty za duży dla robaków za mały dla dinozaurów jak go zaczną produkować to będzie wyglądał jak zabytek bo z wyglądu już jest nieświerzy ale życzę wam/nam jak najlepiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here