Elektryczne radiowozy

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne środowisku – dwie elektryczne Kie e-Niro zasiliły flotę policji w Lublinie. Ich zakup dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oznakowane radiowozy zostaną przekazane dla funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie miasta. Samochody wyposażone są w 204-konny silnik, który pozwala na rozwinięcie 167 km/h. Pełne naładowanie akumulatora pozwala z kolei na przebycie do 455 kilometrów w trybie mieszanym. Nowe radiowozy wyposażone są m.in. w kamerę cofania oraz czujniki parkowania, nawigację, automatyczną klimatyzację.Policyjne Kie e-Niro

Koszt zakupu energii niezbędnej do pokonania 100 km to kilkanaście złotych. Tak tanio nie sposób jeździć dieslem czy samochodem z silnikiem benzynowym oraz instalacją gazową. Zaletą elektrycznych pojazdów jest też cicha praca zespołu napędowego – policyjne Kie nie będą więc generowały niepotrzebnego hałasu podczas patrolowania ulic.

Silnik - policyjna Kia e-NiroZakup tych elektrycznych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Lubelska policja zapowiedziała, że jeszcze w tym roku, również dzięki współpracy z WFOŚiGW uda się sfinalizować także zakup dwóch hybrydowych radiowozów.

Redakcja poleca: Tesla Model 3 w szeregach policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj