NowościAktualnościNa polskie drogi wyjadą nowe radiowozy. Uważaj, są inne niż dotychczas!

Na polskie drogi wyjadą nowe radiowozy. Uważaj, są inne niż dotychczas!

Na parkingach polskich komend policji staną zupełnie nowe radiowozy. Od starszych wyróżnia je inne niż dotychczas oznakowanie. Skąd się wzięło? Ile kosztowały nowe wozy policyjne?

Wielkie wydarzenie w polskiej policji. Niebawem flotę pojazdów zasilą nowe radiowozy, które zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. 78 samochodów, bo tyle niebawem wyjedzie na polskie drogi, trafi jednak nie tylko do placówek na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ale do komend w całym kraju. Wszystkie auta to aktualne generacje Kii Sportage, napędzane 1,6-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 150 KM, sprzężonym z ręczną skrzynią biegów. Na wyposażeniu znalazła się m.in. kamera cofania, solidnie skonfigurowana apteczka i dedykowany policji system łączności radiowej.

Nowe radiowozy policji

Patrząc na świeże nabytki polskiej policji od razu rzuca się inne niż dotychczas oznakowanie radiowozów. Oprócz niebieskich pasków z napisami POLICJA oraz logotypów formacji pojawiły się przykuwające uwagę elementy odblaskowe w kolorze żółtym. Ich zastosowanie nie jest przypadkowe, bowiem będzie to pierwsza dostawa radiowozów zrealizowana zgodnie z nowym wzorem oznakowania, które zapowiedziano na tegorocznych targach Europol w Kielcach. Nowe barwy polskich radiowozów stają się zatem faktem.

Nowe radiowozy policji

Na zakup nowych radiowozów przeznaczono środki z budżetu policji i z Funduszu Wsparcia Policji, czyli od lokalnych samorządów. Łącznie na ten cel wydano prawie 13 milionów złotych, co oznacza, że każdy samochód kosztował ok. 166 tysięcy złotych.

Polecamy także:

Gdzie policja może kontrolować kierowców?

Kiedy policjant ma prawo zatrzymać kierowcę?

Nowe radiowozy policji

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji