Nowe radiowozy policji

Na parkingach polskich komend policji staną zupełnie nowe radiowozy. Od starszych wyróżnia je inne niż dotychczas oznakowanie. Skąd się wzięło? Ile kosztowały nowe wozy policyjne?

Wielkie wydarzenie w polskiej policji. Niebawem flotę pojazdów zasilą nowe radiowozy, które zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. 78 samochodów, bo tyle niebawem wyjedzie na polskie drogi, trafi jednak nie tylko do placówek na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ale do komend w całym kraju. Wszystkie auta to aktualne generacje Kii Sportage, napędzane 1,6-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 150 KM, sprzężonym z ręczną skrzynią biegów. Na wyposażeniu znalazła się m.in. kamera cofania, solidnie skonfigurowana apteczka i dedykowany policji system łączności radiowej.

Nowe radiowozy policji

Patrząc na świeże nabytki polskiej policji od razu rzuca się inne niż dotychczas oznakowanie radiowozów. Oprócz niebieskich pasków z napisami POLICJA oraz logotypów formacji pojawiły się przykuwające uwagę elementy odblaskowe w kolorze żółtym. Ich zastosowanie nie jest przypadkowe, bowiem będzie to pierwsza dostawa radiowozów zrealizowana zgodnie z nowym wzorem oznakowania, które zapowiedziano na tegorocznych targach Europol w Kielcach. Nowe barwy polskich radiowozów stają się zatem faktem.

Nowe radiowozy policji

Na zakup nowych radiowozów przeznaczono środki z budżetu policji i z Funduszu Wsparcia Policji, czyli od lokalnych samorządów. Łącznie na ten cel wydano prawie 13 milionów złotych, co oznacza, że każdy samochód kosztował ok. 166 tysięcy złotych.

Polecamy także:

Gdzie policja może kontrolować kierowców?

Kiedy policjant ma prawo zatrzymać kierowcę?

Nowe radiowozy policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj