Flota polskiej policji wzbogaciła się o 77 nowych, specjalistycznych radiowozów. Sprawdź, jaką rolę w drogówce pełni Volkswagen Crafter.

Dokładnie 77 egzemplarzy dostawczego Volkswagena Craftera zakupiła w tym roku Komenda Główna Policji w ramach realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Specjalistyczne pojazdy pełnią rolę APRD, czyli Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego i są przeznaczone do działań na miejscu zdarzeń drogowych. Nowe radiowozy napędza najmocniejszy dostępny w tym modelu silnik 2.0 TDI o mocy 177 KM.

NASZ SKLEP

Aby Volkswagen Crafter sprawdzał się jako mobilne biuro drogówki, został wyposażony w odpowiedni sprzęt. Wszystkie zakupione APRD posiadają agregat prądotwórczy, laptop, drukarkę, skaner, router wi-fi oraz aparat fotograficzny. Przestrzeń w środku furgonu została również odpowiednio zaaranżowana – pojawiły się w niej fotele oraz biurka. Z zewnątrz zadbano o specjalistyczne oświetlenie, dzięki czemu oprócz systemu sygnalizacji uprzywilejowania występującego we wszystkich radiowozach, APRD posiadają dodatkowo maszt z tzw. najaśnicami, umożliwiającymi pracę nawet w warunkach nocnych. Na pokładzie znalazły się także rozkładane znaki, w tym m.in. „UWAGA WYPADEK!”.

Nowością w ekwipunku funkcjonariuszy drogówki jest tachimetr, który pojawił się na wyposażeniu zamówionych Crafterów. Ten przenośny przyrząd pozwala na laserowe pomiary odległości i punktów w przestrzeni, a nawet tworzenie trójwymiarowych wizualizacji miejsc wypadków drogowych. Urządzenie pomaga policjantom w dokumentacji oraz rekonstrukcji przebiegu zdarzeń. Pomiędzy 7 czerwca a 8 października tego roku w Krakowie 308 policjantów szkoliło się w zakresie obsługi tachimetrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj