NowościAktualnościNieoznakowany Mercedes klasy E W211 - stary, ale dobry bat na piratów!

Nieoznakowany Mercedes klasy E W211 – stary, ale dobry bat na piratów!

Kierowcy mający w zwyczaju naginanie prawa wiedzą, że w lusterku wstecznym trzeba wypatrywać nowych modeli BMW. Mało kto wie, że w roli nieoznakowanego radiowozu pracuje też stary Mercedes W211!

Funkcjonariusze z gdańskiej drogówki pełniący służbę w ramach grupy Speed kontrolowali prędkość w tunelu im. Abp. Gocłowskiego. W pewnym momencie zauważyli kierującego Toyotą Prius, który zajeżdżał innym uczestnikom ruchu drogę, zmuszając ich do gwałtownego hamowania. Dodatkowo kierowca jechał za szybko – w tempie nawet 126 km/ h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

Załoga nieoznakowanego Mercedesa klasy E W211 (a dokładnie mówiąc – S211, czyli wersji kombi) zatrzymali mężczyznę do kontroli. W trakcie sprawdzania danych sprawcy wykroczeń policjanci ustalili, że 24-letni obywatel Gruzji jest poszukiwany dwoma zarządzeniami prokuratury w Warszawie i Lublinie do ustalenia miejsca pobytu, a ponadto jest poszukiwany przez policjantów z Kielc do sprawy oszustwa.

Redakcja poleca: Nowe nieoznakowane radiowozy w Polsce. Osiągają 250 km/h!

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Ponadto Gruzin został ukarany mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości i za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Samochód został odholowany, a poszukiwanego mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Warto dodać, że to nie jedyny „egzotyczny” radiowóz w szeregach gdańskiej drogówki. Tamtejsze ulice patroluje też nieoznakowane BMW serii 5 E60.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji