Nieoznakowane BMW

Opel Insignia, Skoda Superb, VW Passat B7, a ostatnio BMW serii 3 to modele znane kierowcom ze służby w roli nieoznakowanego radiowozu. Mało kto spodziewa się jednak, że w ukryciu działa też BMW serii 5 E61!

Białe kombi z oznaczeniem 525d na klapie bagażnika, przyciemnionymi szybami  oraz dodatkową anteną nad tylną lampą można spotkać na drogach Pomorza. Auto jest skuteczną bronią do walki z kierowcami naruszającymi prawo. Jak podaje portal trojmiasto.pl, załoga nieoznakowanego BMW zauważyła Mercedesa pędzącego 135 km/h tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsku.

Redakcja poleca: Uwaga kierowcy! Nieoznakowany VW Passat B8 i wysokie mandaty

Kierujący pojazdem został zatrzymany do kontroli. 42-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego został ukarany mandatem karnym oraz przypisano mu punkty karne. Policjanci sprawdzili także pasażerów samochodu. Okazało się, że jeden z nich, 35-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego jest poszukiwany dwoma listami gończymi w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas kontroli funkcjonariusze dokonali także kontroli dokumentów pojazdu. Okazało się, że Mercedes został bezprawnie przywłaszczony na terenie Niemiec. Samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu i zostanie przekazany właścicielowi. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia.

2 KOMENTARZE

  1. Mam wrażenie, że to nie była zwykła drogówka patrząc po liście wykroczeń wynikającej z zatrzymania, a prędkość to tylko powód… (To są tylko moje przypuszczenia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj