NowościAktualnościUwaga kierowcy! Nieoznakowany VW Passat B8 i wysokie mandaty

Uwaga kierowcy! Nieoznakowany VW Passat B8 i wysokie mandaty

Nieoznakowane BMW serii 3 nie jest jedynym nowoczesnym samochodem, którym poruszają się funkcjonariusze mogący wystawić kierowcy mandat. Warto zwracać uwagę także na VW Passaty B8.

Inspektorzy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym prowadzili kontrole na odcinku drogi krajowej nr 5 pomiędzy Bydgoszczą a Świeciem. W trakcie prowadzonych czynności zwrócili uwagę na poruszającego się z nadmierną prędkością kierowcę Opla.

Używając mobilnego urządzenia rejestrującego zmierzyli prędkość samochodu. Okazało się, że przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h kierowca pędził aż 168 km/h. Niestety nie był to jedyny z występków kierującej. W trakcie rutynowych czynności kontrolnych funkcjonariusze ITD przeprowadzili również badanie trzeźwości kierowcy. Urządzenie wskazało 0,3 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli ok. 0,6 promila).

Redakcja poleca: Ograniczenia prędkości w Polsce (2019)

Za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz niezastosowanie się do znaku linia podwójna ciągła, na sprawcę wykroczeń nałożono mandaty w kwocie 700 zł, a do konta kierującej przypisano 15 punktów karnych. Nietrzeźwą kierującą przekazano do dalszych czynności wezwanemu na miejsce zdarzenia patrolowi policji.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

32 KOMENTARZE

 1. Od razu zamykac na pol roku kierowcow ktorzy zarejstrowali samochod tak dla zasady na przyszlosc jak by mu przyszlo kiedys do gowy przekroczyc szybkosc i jeszcze z 20 batow 10 tyszl za dosc uczynienia.Chore to wszystko….

 2. Dlac, ego do dzisiaj oni mierzą prędkość na podstawie swojej prędkości co daje wiele opcji do poszukiwania i naciagania i to nie miarodajne mierzenie.

 3. W przypadku znacznych przekroczen ,Sprawa powinna trafić automatycznie do sądu,tj w krajach skandynawskich. A dodatkowo gdy łączy się to z jazdę pod wpływem alkoholu, sprawa powinna być traktowanA jak przestępstwo

 4. To jest ciekawe często przejeżdżam całe Niemcy wzdłuż i wszer i jak nie ma robot jadę. Około 200 na godzinę ! Wje,dzam do tego PL bagienka jadę 160 autostradą i jestem piratem bandytą tylko w imię tego co można mi ukraść z portfela!!
  Dlaczego ci wspaniali stróże prawa nie jeżdżą po osiedlach drogach lokalnych i tam nie kontrolują?! Już odpowiadam bo tam złapią jednego debila któremu należy się kara! Ale tu nie chodzi o bezpieczeństwo tu chodzi o hurtowe okradanie kierowców! Recepta jest prosta poustawiać bezsensowne ograniczenia i okradać!

  Mieszkam w Trójmieście dwupasmówka światła i 50 po co to?! No i ten chory TriStar służący do robienia korków!
  Często jeżdżę i z reguły ludzie jadą tam około 70 no chyba że stoją żeby okradać to wtedy od razu wiadomo bo są korki!

 5. BRAWO POLICJA !!!! ZAOSTRZYC kary dla MORDERCOW za kierownicą ! Jak wam życie nie miłe to na…DZREWO byle nie na innych ! ! !

 6. Prawda, ale głupim nie wytłumaczysz. Jeden baran jeździe 120 na ograniczeniu 70, a reszta za nim jak owce w instynkcie stadnym. Szkoda tylko, że przez takich imbecyli potem stoi się w korkach lub ludzie muszą chodzić na pogrzeby. Powinni podnieść mandaty, na przykład 1000 zł za przekroczenie prędkości o 10 km/h i potem każda 10 to kolejny tysiąc do rachunku. Może wówczas byłoby bezpieczniej.

 7. A może zamiast ograniczeń na autostradzie i pakowania pieniędzy w kolejne baty na kierowców radary auta zainwestować w infrastrukturę drogową! I wtedy kto chce szybciej przejechać grajdołek pl pojedzie autostradą nikomu nie zagrażając a frustraci i melepeci w matizach będą mieli do dyspozycji krajówki i lokalne gdzie przez mandaty nikt nie będzie przeginał i wszyscy będą szczęśliwi i bezpieczni?

 8. Może nie aż 1000 zł za pierwsze 10 km/ h a 200 to wystarcz ponieważ zagrożenie i różnica nie wielka ale już 20 km/h 2000 zł kolejne 20 km/h (90 w terenie zabudowanym) 4000 zł i o kolejne 20 km/h kolejne 2000 zł. A przedewszyskim konserwacja nie masz pieniędzy przepadek auta na poczet kary oduczyło by to cwaników którzy najbardziej łamią prawo. Bo większości karze się przypadkowych a cwaniaki i patologia ma się dobrze.

 9. Podejrzewam, ze ta „kretynka” lepiej prowadzi mając 0,3 , niż Wy z wynikiem 0,0.
  Nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka. Prędkość nie zabija, zabija jej gwałtowne wytrącenie, a czas reakcji skraca się z każdym przejechanym kilometrem.
  Kierowcy bor na trzeźwo popełniają książkowe błędy i wszyscy przymykają na to oko.

 10. Ciekawe co sie stanie gdy to przestepcy wykradna kolejny glupi pomysl i podczas kontroli ukradna wam auto podczas tzw.kontroli.co wtedy zrobicie pionki ????

 11. Nie można karać kierowcy z widerejestratorem bo to prędkość policji a nie Twoja dzwonisz na 112 na policję i kierowca dostaje z radiowozu mandat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji