NowościAktualnościNowe nieoznakowane radiowozy w Polsce. Osiągają 250 km/h!

Nowe nieoznakowane radiowozy w Polsce. Osiągają 250 km/h!

Park maszynowy policji zasilają coraz nowocześniejsze radiowozy. Właśnie włączono do niego nieoznakowane BMW serii 3, które osiągają nawet 250 km/h.

Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Doskonałym narzędziem do walki z piratami są nieoznakowane radiowozy. Ulice w Lublinie oraz wokół tej miejscowości będą patrolowane przez hybrydowe BMW 330e xDrive.

Są wprawiane w ruch przez silnik benzynowy i elektryczny, które rozwijają łącznie 292 KM i 420 Nm, które umożliwiają rozpędzenie się do 100 km/h w niecałe 6 sekund oraz na osiągnięcie 230 km/h. Możliwość ładowania prądem z sieci akumulatora trakcyjnego pozwala na jazdę wyłącznie w trybie elektrycznym, co zmniejsza emisję spalin oraz hałaśliwość samochodu.Nieoznakowane policyjne BMW

Z kolei nieoznakowane BMW 330i xDrive trafią do policjantów z Chełma i Kraśnika. Są napędzane 252-konnymi silnikami 2.0 Turbo, przyspieszają do „setki” w 6,2 s, a rozpędzają się do 250 km/h. Siły napędowe trafiają na wszystkie koła. Zakup nieoznakowanych radiowozów dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz lokalne samorządy z Chełma i Kraśnika.

Redakcja poleca: Stare BMW 525d jako nieoznakowany radiowóz. Lepiej uważać!

Policyjna Kia e-Niro

Wkrótce radiowozy trafią do funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy od połowy października już korzystają z dwóch elektrycznych radiowozów marki Kia e-Niro.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji