NowościAktualnościKolejna dostawa radiowozów. Takich aut policja jeszcze nie miała!

Kolejna dostawa radiowozów. Takich aut policja jeszcze nie miała!

Niebawem na polskie drogi wyjadą nowe auta w barwach policji. Wybór mundurowych zaskakuje – takich samochodów jeszcze nie mieli. A będzie ich dość sporo!

We flocie polskiej policji wciąż przewijają się wiekowe radiowozy. Co prawda niektóre z nich, np. leciwe Volkswageny Transportery T4, stanowią już rzadki widok na ulicach (ale w niektórych regionach Polski wciąż pozostają w użytku jako pojazdy rezerwowe), to jednak niektóre z nich, jak Kie Cee’d pierwszej generacji, wciąż w licznym gronie pilnują porządku na ulicach. Mogłoby się wydawać, że w policyjne szeregi te auta wkroczyły nie tak dawno temu, ale w rzeczywistości od tego wydarzenia minęło już 16 lat – stało się to konkretnie w 2007 roku.

Nowe radiowozy policyjne. Wybór auta zaskakuje

Wobec tego nic dziwnego, że policja systematycznie odmładza swoją flotę. Nie boi się przy tym eksperymentować, czyli sięgać po auta z dotychczas pomijanych segmentów. Najlepszym dowodem na to są pracujące w barwach policji SUV-y. Wciąż jednak widać upodobanie mundurowych do motoryzacji koreańskiej. Oprócz Kii Ceed i Hyundaia i30 mają oni do dyspozycji Kie Sportage i Hyundaie Tucsony, a nawet w pełni elektryczne Kie e-Niro. Oczywiście to nie jedyni reprezentanci parku maszynowego policji: znajdują się w nim również m.in. BMW serii 3, Skody Octavie i Superby, Toyoty Corolle czy Ople Astra/Insignia/Corsa.

W ostatnim czasie w zasilanie floty polskiej policji czynnie włącza się nowa marka samochodów – Suzuki. Niedawno mundurowi zasiedli za sterami 35 radiowozów zbudowanych na bazie Suzuki Swace – konstrukcyjnego „bliźniaka” Toyoty Corolli. Niedługo nastąpi realizacja kolejnego zlecenia dla policjantów. Tym razem otrzymają do dyspozycji taką samą liczbę (35) odpowiednio wyposażonych i oklejonych w nowe policyjne barwy Suzuki S-Crossów. Przygotowaniem ich do służby zajęła się firma MM Cars Group, która posiada autoryzowane salony i serwisy Suzuki w czterech polskich miastach – w Katowicach, Lublinie, Zabrzu i Warszawie. Wcześniej przedsiębiorstwo zajmowało się realizacją zamówienia na policyjne Suzuki Swace’y.

Suzuki S-Cross policja
Nowe radiowozy zaprezentowano już na targach Polsecure w Kielcach.

Przerobione na radiowozy Suzuki S-Crossy napędzają silniki 1.5 DualJet Hybrid z automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Wszystkie auta mają napęd na przednią oś. Cennik takiego samochodu otwiera kwota 128 900 zł (wariant Premium), natomiast za bogatszą wersję Elegance trzeba zapłacić minimum 138 900 zł.

Suzuki S-Cross policjaSuzuki S-Cross policja

Polecamy również:

Suzuki S-Cross – opis wersji i cennik

Jak się zachować, widząc pojazd uprzywilejowany?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji