Amerykańscy policjanci coraz częściej korzystają z aut elektrycznych. Przeczytaj, jak sprawowała się Tesla Model 3 podczas pierwszego roku służby.

W sierpniu ubiegłego roku funkcjonariusze z Bargersville w stanie Indiana jako pierwsi w USA zaczęli używać Tesli Model 3. Elektryczny radiowóz kosztował 41 945 dolarów (ok. 165 000 zł po ówczesnym kursie), czyli 8333 dolary (ok. 33 000 zł) więcej od standardowego Dodge’a Chargera, najczęściej wybieranego przez amerykańskich stróżów prawa.

Todd Bertram, szef policji w Bargersville, podzielił się zestawieniem dotyczącym rocznej eksploatacji Modelu 3 w porównaniu z kosztami użytkowania Chargera. W ciągu 13 miesięcy Tesla nie wymagała żadnych wydatków na naprawy. Przez ten czas płacono wyłącznie za ładowanie, w dodatku znacznie mniej niż na paliwo do benzynowego Dodge’a. Nie wiemy tylko, jaki dystans pokonuje miesięcznie każde z tych aut.

Przez rok jazdy Modelem 3 policjanci zaoszczędzili 6755 dolarów (ok. 26 000 zł). To oczywiście sporo, ale należy zauważyć, że nadal nie zwróciła się różnica w cenie między Teslą a Dodge’m Chargerem. Na to potrzeba jeszcze kilku miesięcy eksploatacji.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak w roli radiowozu spisuje się Tesla Model 3, polecamy poniższe nagranie:

Zobacz również:

Tesla Model 3 (2020) – polski cennik

Źródło: InsideEVs.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj