NowościAktualnościTesla Model 3 – test zużycia prądu w trasie

Tesla Model 3 – test zużycia prądu w trasie

Według amerykańskich norm Tesla Model 3 Long Range na jednym ładowaniu może przejechać do 537 km na autostradzie. Przekonajmy się, jaki jest jej rzeczywisty zasięg.

Tesla Model 3 jest produkowana od 2017 roku, a w ubiegłym roku oficjalnie pojawiła się na polskim rynku. Ten elektryczny sedan jest stale poprawiany i modernizowany, dlatego pierwsze egzemplarze wyraźnie różnią się od tych sprzedawanych obecnie. Różnice dotyczą zarówno jakości wykonania, jak i parametrów napędu.

Ewolucja Tesli. Historia zmian w Modelu 3

Z tego względu redakcja portalu InsideEVs postanowiła powtórzyć swój test sprzed niemal roku. Wówczas w próbie udział wzięła Tesla Model 3 Long Range z rocznika 2019, a niedawno przetestowano egzemplarz w takiej samej wersji z roku modelowego 2021 i z ponad dwukrotnie mniejszym przebiegiem (ok. 6000 mil, czyli niecałe 10 000 km). Przed wyruszeniem w trasę zostało sprawdzone ciśnienie w oponach (było zgodne z zaleceniami producenta), a przez całą podróż temperatura otoczenia wynosiła ok. 27-30°C. Należy dodać, że samochód poruszał się z włączoną klimatyzacją.

Jadąc z prędkością 70 mil na godzinę (ok. 113 km/h), testowana Tesla Model 3 uzyskała średnie zużycie energii na poziomie 14,6 kWh/100 km, a na pełnym ładowaniu (od 100% do całkowitego wyczerpania baterii) przejechała 499 km.

Zobacz również:

Tesla Model 3 – opis wersji i cennik

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji