NowościAktualnościTesla Model S Plaid – test zużycia prądu w trasie

Tesla Model S Plaid – test zużycia prądu w trasie

Według amerykańskich norm Tesla Model S Plaid na autostradzie może przejechać do 549 km na jednym ładowaniu. Sprawdźmy, jaki jest jej rzeczywisty zasięg.

Tesla Model S trafiła do sprzedaży w 2012 roku, a pierwszy poważniejszy lifting przeszła w 2016 roku (wprowadzono wówczas m.in. reflektory LED oraz zmieniony przedni zderzak). Na początku obecnego roku Model S doczekał się kolejnego odświeżenia i zmian w gamie silnikowej. Dotychczas oferowane wersje zostały zastąpione przez dwie nowe – Long Range oraz Plaid.

W próbie przeprowadzonej przez redaktora portalu InsideEVs wzięła udział topowa Tesla Model S Plaid z trzema silnikami o łącznej mocy 1020 KM. Auto w tej odmianie przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,1 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 322 km/h. Zgodnie z amerykańską normą EPA zasięg Tesli Model S Plaid na autostradzie wynosi 341 mil (ok. 549 km). Zanim przejdziemy do testu, warto dodać, że opisywany egzemplarzy był wyposażony w opcjonalne 21-calowe felgi.

Jadąc z prędkością 70 mil na godzinę (ok. 113 km/h), testowana Tesla Model S Plaid uzyskała średnie zużycie energii na poziomie 18,8 kWh/100 km, a na pełnym ładowaniu (od 100% do całkowitego wyczerpania baterii) przejechała 483 km.

Sprawdź polski cennik Tesli Model S:

Tesla Model S (2022) – opis wersji i cennik

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji