NowościAktualnościTesla Model 3 – porównanie aut z roczników 2021 i 2022

Tesla Model 3 – porównanie aut z roczników 2021 i 2022

Tesla od lat boryka się z problemami z jakością montażu i nie inaczej jest w Modelu 3. Dowiedz się, jak auto z roku modelowego 2022 wypada na tle poprzedniego rocznika.

Tesla Model 3 trafiła do sprzedaży w 2017 roku i na amerykańskim rynku jest oferowana w trzech wersjach silnikowych. Bazowa odmiana z tylnym napędem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,8 s, a na jednym ładowaniu przejedzie 267 mil (ok. 430 km). Wersja Long Range osiąga „setkę” w 4,2 s i ma 334 mile zasięgu (ok. 540 km), a topowy wariant Performance oferuje przyspieszenie w 3,1 s oraz zasięg wynoszący 315 mil (ok. 510 km).

Pomimo fenomenalnych osiągów i zasięgu, na reputacji Tesli Model 3 cieniem kładą się problemy ze spasowaniem elementów nadwozia i wnętrza. Pisaliśmy m.in. o długiej liście usterek w półrocznym aucie, o odpadających zderzakach, a nawet – o odpadającej kierownicy. Wydawało się jednak, że z roku na rok z jakością montażu jest coraz lepiej, a wspomniane wpadki to już tylko „pieśń przeszłości”.

Tymczasem jak pokazuje przykład Youtubera ze stanu Connecticut (USA), egzemplarz z roku modelowego 2022 pod względem spasowania elementów karoserii i jakości wykończenia wnętrza prezentuje się gorzej od samochodu z rocznika 2021. Jeśli chcecie poznać szczegółowe różnice między tymi dwoma autami, to zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału:

Sprawdź aktualny polski cennik Tesli Model 3:

Tesla Model 3 – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji