Artykuł partneraNowe lub używane auto w zasięgu ręki - przejrzyste rozwiązania finansowe bez...

Nowe lub używane auto w zasięgu ręki – przejrzyste rozwiązania finansowe bez pułapek

Zakup pojazdu – bez względu na jego wiek – stanowi znaczne obciążenie dla portfela. Kto chce uniknąć jednorazowego wydatku, może posiłkować się kredytem. Ford oferuje aż dwa rozwiązania.

Ostatnia dekada nauczyła nas wiele na temat finansów. Najpierw szalejące kursy walut, a później problemy ze stopami procentowymi sprawiły, że zaczęliśmy przykładać wagę nie tylko do „tu i teraz”, czyli w przypadku kredytu – początkowej wysokości rat. Jeżeli na przestrzeni okresu finansowania raty będą mogły się zmieniać, to całkowity koszt kredytu może okazać się niespodzianką – niestety nie zawsze udaną. Dlatego decydując się na finansowanie, warto rozważyć takie, które zapewnia stałe oprocentowanie i stałe raty miesięczne. Klienci Forda mają do wyboru dwa rozwiązania finansowe – Ford Credit oraz Ford Opcje z RRSO 14,87%.

Kredytowanie FordaKto ceni swobodę przy kupowaniu auta na kredyt, doceni rozwiązanie Ford Credit. Jest ono przewidziane zarówno dla samochodów nowych, jak i używanych. Maksymalna dostępna kwota kredytu sięga 500 tys. zł, a może wynosić do 125% wartości pojazdu – tym samym można jej użyć do finansowania pakietu serwisowego, ubezpieczenia czy niezbędnych napraw. Oczywiście dostępna kwota kredytu nie jest w pełni dowolna – maksymalna kwota zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej klienta dokonanej przez bank.

Jeżeli wartość pojazdu nie przekracza 200 tys. zł, wpłata własna nie jest wymagana. Przez cały okres obowiązywania umowy – który może wynosić od 6 do 120 miesięcy – oprocentowanie oraz miesięczne raty pozostają stałe. Ford informuje, że ostatnim etapem spłaty kredytu jest tzw. rata balonowa, czyli płatność końcowa, która odpowiada pozostałej części ceny zakupu.

Co może być istotne dla części klientów – z chwilą zawarcia umowy samochód staje się własnością kredytobiorcy. Nie dojdzie więc do sytuacji, gdy po zakończeniu finansowania trzeba przerejestrować na siebie pojazd, formalnie stając się jego drugim właścicielem. Zabezpieczeniem w przypadku kredytu przekraczającego 100 tys. zł jest przewłaszczenie własności pojazdu na bank, które wygasa po spłacie kredytu.Plany finansowe Forda

Z myślą o nabywcach nowych samochodów został przygotowany plan Ford Opcje. Jak podaje marka spod znaku niebieskiego owalu, to jej najpopularniejszy plan finansowania samochodu dla klientów. W przypadku Ford Opcje – dostępnym na okres 24, 36 lub 48 miesięcy i zakładającym stałe oprocentowanie przez cały okres trwania umowy o kredyt – rata kredytowa będzie niższa w porównaniu z Ford Credit na zakup analogicznego pojazdu. Wpływ na kwotę będą miały wysokość wpłaty własnej oraz szacowany roczny przebieg.

Ford na kredytUmowę można zakończyć na trzy sposoby – odkup pojazdu przez dealera, jednorazową spłatę raty balonowej lub jej refinansowanie poprzez rozłożenie na miesięczne raty. Jak podaje Ford, ostatnia rata kredytu jest oparta na przewidywanej wartości samochodu na koniec okresu kredytowania i stanowi gwarantowaną cenę odkupu pojazdu przez dealera na koniec okresu finansowania, na warunkach określonych w odrębnie umowie odkupu.

Zakup Forda na kredytJak poznać wysokości miesięcznych rat w obu modelach finansowania? Rozwiązanie jest proste – wystarczy na stronie Forda skonfigurować interesujący nas model, przesłać specyfikację pojazdu do dealera marki, który znajdzie najlepszą dla danego klienta opcję planu finansowego. Dopiero po pełnym przeanalizowaniu oczekiwań klienta, a także weryfikacji jego zdolności kredytowej konsultant będzie mógł podać szczegóły wiążącej oferty.

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji