Współpraca reklamowaSposoby na sfinansowanie i pozyskanie dotacji na auto dostawcze

Sposoby na sfinansowanie i pozyskanie dotacji na auto dostawcze

Zakup pojazdu dla firmy nie musi być dużym wydatkiem. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnych narzędzi finansowych, a wybierając określone modele otrzymać nawet dotację sięgającą 70 000 zł.

Nawet najmniejsze przedsiębiorstwo nie może obyć się bez narzędzi do pracy. Jednym z nich, nierzadko kluczowym, jest samochód dostawczy, który umożliwia przewiezienie pracowników, narzędzi czy wytworzonych przez dany zakład produktów.

Opłacany pojedynczym przelewem zakup pojazdu lub ich floty mógłby stanowić duże obciążenie dla budżetu przedsiębiorstwa. Dzięki różnym narzędziom finansowym pojazd można użytkować, ponosząc mniejsze, comiesięczne opłaty. W obecnej, wciąż niestabilnej sytuacji gospodarczej, istotny jest fakt, że w wybranych formach finansowania te opłaty mogą być stałe. O jakich narzędziach mowa? Przykładem kompleksowej oferty, która ułatwia klientowi dokonanie optymalnego wyboru, są narzędzia finansowe dostępne w salonach marki Fiat Professional.

Leasing od 102%

Metody finansowania samochodu dostawczegoKierowane do właścicieli firm lub przedsiębiorstw rozwiązanie jest często wybierane z uwagi na minimum formalności, szybką decyzję leasingową, przewidywalne, stałe miesięczne opłaty oraz możliwości wykupu auta po zakończeniu trwania umowy. Jeżeli firma zdecyduje się na taki krok, będzie mogła dalej użytkować wcześniej leasingowane Ducato, Fiorino czy Doblo. Odsprzedaż? Oczywiście także wchodzi w grę, bo po wykupie pojazd staje się własnością przedsiębiorstwa.

W przypadku marki Fiat Professional umowa leasingowa może zostać zawarta na okres od 24 do 60 miesięcy. Pierwsza wpłata może wynosić od symbolicznej złotówki do nawet 45% wartości pojazdu. Przełoży się oczywiście na kwoty, jakie trzeba będzie spłacać w kolejnych miesiącach. Co może okazać się istotne dla wielu firm – Fiat Professional w tej usłudze nie ustanawia limitu kilometrów oraz nie przewiduje poziomu zużycia samochodu. Innymi słowy – przedsiębiorstwo może użytkować dostawczaka z intensywnością oraz w sposób, jaki jest wymagany w prowadzonej działalności.

Abonament SimplyDrive

Jak sfinansowac auto dostawcze dla firmyNie wszystkie firmy chcą jednak wykupować auto po zakończeniu okresu leasingowania go. Propozycją dla takich przedsiębiorstw w przypadku Fiat Professional jest abonament SimplyDrive. W jego przypadku głównym założeniem jest możliwość użytkowania nowego auta oraz zwrotu lub wymiany na nowy po zakończeniu okresu abonamentowego. Nie trzeba więc angażować środków we wkład własny czy wykup albo samodzielnie zajmować się odsprzedażą użytkowanego samochodu. Oczywiście jeżeli firma zmieni zdanie i postanowi jednak zatrzymać użytkowany pojazd może skontaktować się z dealerem i ustalić szczegóły takiej transakcji.

Wynajem długoterminowy Leasys

Propozycją dla przedsiębiorstw, które chciałyby użytkować samochód, a czynności z nim związane ograniczyć do tankowania paliwa jest wynajem długoterminowy Leasys. To kompleksowa usługa, która może zostać spersonalizowana zgodnie z wymaganiami klienta.

Finansowanie samochodu zostawczegoZałożeniem Leasys jest ułatwienie w zarządzaniu pojazdami, by firma mogła zaoszczędzić czas i mieć pełną swobodę działania. Oprócz dbania o podstawowe usługi związane z zarządzaniem samochodem – takie jak finansowanie, rejestracja czy ubezpieczenie – Leasys może zapewnić szeroki wachlarz usług dodatkowych, w tym wliczone w miesięczną ratę serwisowanie, pakiet ubezpieczeniowy poszerzający ochronę pojazdu, pomoc drogową oraz obsługę opon – nie tylko sezonową wymianę opon, ale również związaną z ich zużyciem lub uszkodzeniem.

Pożyczka 0% lub Pożyczka 60/40

Zainteresowani zakupem Scudo, Ducato, Fiorino Cargo oraz Doblo Cargo mogą liczyć także na akcję promocyjną w postaci pożyczki. Do wyboru jest pożyczka 0% lub pożyczka 60/40. Obie formuły finansowania są kierowane do osób, które chcą posiadać samochód na własność – zarówno przez cały okres finansowania, jak i po jego zakończeniu. W obu typach pożyczki wpłata własna została ustalona na poziomie 60%. Oferta Pożyczka 0% jest przewidziana na 36 miesięcy. Z kolei w Pożyczka 60/40 okres finansowania to 1 rok z możliwością rozłożenia drugiej wpłaty na miesięczne raty. Obie oferty mogą posłużyć także do sfinansowania akcesoriów samochodowych oraz ubezpieczenia komunikacyjnego.

Do 70 000 zł w ramach programu „Mój elektryk”

Dotacja na elektryczny samochod dostawczySamochody dostawcze z napędem elektrycznym nie są tanie, ale warto pamiętać, że koszt ich zakupu można istotnie obniżyć. Wszystko za sprawą programu „Mój elektryk”, które dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz firm przewidują dotację do 70 000 zł (ale nie więcej niż 30% kosztów kwalifikowanych) na zakup pojazdu kategorii N1. W przypadku Fiata z tej oferty mogą więc skorzystać np. zainteresowani E-Doblo czy E-Ducato. Warunkiem uzyskania maksymalnej wysokości dopłaty jest użytkowanie pojazdu minimum 2 lata od zakupu. Sama dotacja może być połączona z kredytowaniem, leasingiem oraz wynajmem, jeżeli spełnia on warunki leasingu operacyjnego.

Mnogość narzędzi finansowych sprawia, że każdy klient marki Fiat Professional powinien być w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie dla swojej firmy. Warto poprosić dealera o szczegóły programów, a analizując je zwrócić uwagę m.in. na kwestie związane z miesięczną ratą i jej stałością, dozwolonymi przebiegami, odpowiedzialnością za szkody oraz zasadami wykupu pojazdu.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji